Galatasaray 2 Dev İsim İçin Masaya Oturdu; Ghezzal ve Paulinho

Galatasaray 2 Dev İsim İçin Masaya Oturdu; Ghezzal ve Paulinho

6 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Yeni sezon hazırlıklarında dev transfer atakları ile gündeme gelen Galatasaray, gündemi bir kez daha salladı. Yeni sezon için büyük adımlar atmaktan çekinmeyen Sarı Kırmızılılar, radarına iki ismi aldı. Hatta imzaları atmaya da hazırlanan Aslan’ın gelecek sezonda mutlak şampiyonluk için verdiği çaba övgü topladı. Geçtiğimiz sezon gibi talihsizlik yaşamak istemeyen ve şampiyon olmak için yoğun bir çaba içinde olan Sarı Kırmızılılar, çifte imzayla taraftarlarını coşturmak istiyor.

Radarına aldığı ilk isim eski Barcelona’lı Paulinho olurken diğer isim Beşiktaş’ın şampiyonluğunda büyük rol oynayan ve asist kralı olarak görülen Rachid Ghezzal oldu. Galatasaray’ın pazarlıklarının devam ettiği bilinirken Paulinho’ya yıllık 2 milyon Euro net ücret ile birlikte 20 bin Euro maç başı teklif ettiği iddia edildi. Diğer taraftan da Brezilyalı yıldız Rachid Ghezzal’ın beklentisinin ise 4 milyon Euro net maaş ve imza parası olduğu tahmin ediliyor.

Son Günlerde Sıkça Anılan İsim: Paulinho

Galatasaray’da herkesin beklediği yıldız isimler için transfer atağına basılırken ilk yıldız isim Paulinho oldu. Çin ekibi Guangzhou FC ile yolları ayırarak boşa çıkan 32 yaşındaki Brezilyalı süper yıldız Paulinho ile ilk görüşme gerçekleşirken tecrübeli orta sahanın Sarı Kırmızılılara yeşil ışık yaktığı iddia edildi. Diğer taraftan Paulinho’nun Fatih Terim’in sosyal medyadaki fotoğraflarını beğenmesi yeni bir sürecin başlangıcı olarak yorumlanırken taraftarları da heyecanlandırdı. Yıllık maaşta orta yolun bulunması durumunda imzaların atılacağı düşünülüyor.

Ezeli Rakibe Çalım Atmak: Rachid Ghezzal

Galatasaray, geçen sezon Beşiktaş’ın şampiyonluğunda büyük rol oynayan Rashid Ghezzal için devreye girdi. Bu yolla Sarı Kırmızılıların, Leicester City ile görüşme gerçekleştirdiği bilinirken İngiliz kulübüne 6 milyon Euro bonservis ücreti önerildiği ifade edildi. Galatasaray’ın 29 yaşındaki süper yıldıza da senelik 3 milyon Euro teklif ettiği bilinirken Ghezzal’in önceliği Kara Kartal’a verdiği belirtiliyor.

Umudunu kaybetmeyen ve sınırlarını zorlamak isteyen Sarı Kırmızılıların görüşmelerine devam ettiği biliniyor. Ghezzal geçtiğimiz sezon ligde 34 karşılaşmada 8 gol sevinci yaşatırken, 17 asist başarısı da göstermişti. Cezayirli yıldız, asist kralı olarak anılmış ve takımını mutlu sona ulaştıran baş aktörlerden de biri olmuştu.