Galatasaray Başkanını Seçti

Galatasaray Başkanını Seçti

20 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Galatasaray Spor Kulübü’nün olağan seçimli genel kurulu 19 Haziran tarihinde yapıldı. Mustafa Cengiz’in 3,5 yıllık görev süresinin sona ermesiyle birlikte 5 aday, Galatasaray başkanı olmak için yarıştı.

Burak Elmas, Metin Öztürk, Yiğit Şardan, Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas’ın aday olduğu seçim, Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu arasında kıran kırana bir yarışa sahne oldu.

Oy Verme İşlemi ve Sayım

Oy verme işlemi, saat 10.00 ile 15.00 arasında Galatasaray Lisesi’nde yapıldı. Daha sonra oy sayımı başladı ve yaklaşık 8 saat süren oy sayımının sonucunda Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. Başkanı belli oldu. Seçimi kazanan Burak Elmas, Galatasaray’ın yeni başkanı oldu.

Seçimde Metin Öztürk mor, İbrahim Özdemir sarı, Eşref Hamamcıoğlu yeşil, Burak Elmas kırmızı, Yiğit Şardan ise gri renkli oy pusulalarını kullandı. Galatasaray tarihinde en yakın giden seçimlerden biri olan seçimde, kaderi son sandıklar belirledi.

İlk 10 sandığın açılmasının ardından Eşref Hamamcoğlu, Burak Elmas’ın 237 oy önünde bulunuyordu. 11. Sandıktan itibaren en çok oyu alan aday olmayı başaran Burak Elmas, 27. Sandıkta öne geçti ve seçimi Eşref Hamamcıoğlu’nun 41 oy önünde tamamlayarak Galatasaray’ın yeni başkanı oldu.

Toplam Sandık Sonucu:

Burak Elmas: 1541

Eşref Hamamcıoğlu:1500

Metin Öztürk: 893

Yiğit Şardan: 679

İbrahim Öztürk: 92

Seçim sonuçlarının kesinlik kazanmasının ardından Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas’ı tebrik etti ve başkanlık için yarışan iki isim kürsüye birlikte gitti. Seçimi kazandıktan sonra Galatasaray’ın bir ritüeli olarak sarı kırmızı kravatını takan Burak Elmas, oy pusulalarındaki renk ayrımlarının kalktığı ve artık başkan olarak kendisinin sadece sarı kırmızı renkler için çalışacağı mesajını verdi.

Seçimde 2. Olan Eşref Hamamcıoğlu, yaptığı konuşmada seçime katılan tüm adaylara teşekkür etti, başkan seçilen Burak Elmas’ı tebrik etti ve artık tüm Galatasaraylıların Burak Elmas’a destek olması gerektiğini belirtti.

Galatasaray’ın 38. Başkanı seçilen Burak Elmas, yaptığı konuşmada tüm katılımcılara teşekkür etti ve Galatasaray camiasının birlik olması gerektiğini vurguladı.

Burak Elmas’ın Listesi

İşte Galatasaray’ın 38. Başkanı seçilen Burak Elmas’ın yönetim kurulu listesi:

Asil: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün.

Yedek: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener.