Galatasaray Belhanda’yı Kiralama Kararı Aldı

Galatasaray yönetimi Faslı futbolcu Younes Belhanda’yı kiralık olarak göndermeye karar verdi. Teknik direktör Fatih Terim de Faslı futbolcuyu takımda istemiyordu ve bu kiralama kararında Fatih terim’in etkisinin çok olduğu bu kararı teknik adamın verdiği konuşulmaktadır. Galatasaray Belhanda’yı kiralayarak bu sporcudan alacağı kiralama parası ile takımın yapacağı transferleri finansman etmeyi düşünüyor.

Galatasaray’ın hazırlanan tanıtım videosunda Faslı oyuncu Belhanda yoktu. Galatasaray takımındaki futbolcuların olması sadece Belhanda’nın olmaması Faslı futbolcunun Galatasaray kulübü ile yollarının ayrılacağının ilk işaretiydi. Teknik Direktör Fatih Terim Türkiye Kupasında oynadıkları Çaykur Rizespor maçında Belhanda’yı ilk 11’e almamış ve oynaması için maça da sokmamıştı. Süper Ligde 18. Haftada Denizlispor ile oynayan Galatasaray’ın bu maçında da Belhanda sahada değildi. Belhanda2nın son maçlarda oynamaması da Galatasaray’ın futbolcuyu gözden çıkardığının göstergesiydi.

Belhanda’nın İlk Tercihi Fransa

Belhanda’nın lig maçı ve kupa maçı olarak toplam 15 maçta 4 golü bulunuyor. Belhanda Galatasaray’dan ayrılacağı gündeme gelince kendine kulüp aramaya başladığı menajerine bu konuda talimat verdiği söylendi. Belhanda ilk olarak Fransa kulüpleri ile görüşmeyi düşünüyor.