GALATASARAY ELNENY TRANSFERİNE ÇOK YAKIN

GALATASARAY ELNENY TRANSFERİNE ÇOK YAKIN

20 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı kırmızlı takım da sezon başından beri devam eden 6 numara problemi çözümü için kolları sıvayan yönetim devre arasında bu sorunu gidermek istiyorlar.

Devre arası transfer dönemin de kadrosunu güçlendirecek olan sarı kırmızlı takım da ilk hedef 6 numara. Listenin basında ise tek isim var o da 29 yaşındaki Mısırlı oyuncu Mohamed Elneny.

SARI KRIMIZLI TAKIM’DA6 NUMARA İÇİN TRANSFER ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Aslan Galatasaray bu sezon transfer de farkı bir planlama ile hareket eden takım genç ve potansiyeli yüksek oyucu grubu ile transfer çalışmalarını sonlandırmışlardı.

Savunma, orta saha ve hücum bölgesine yapılan transferler ile takımı gençleştiren sarı kırmızlı yönetim ve teknik heyet orta sahada ki 6 numara problemini çözememiş görünüyorlar.

Yaz transfer dönemin de kadrosuna kattıkları henüz 21 yaşında olan Brezilyalı oyuncu Gustavo Assunção orada ki problemi çözecek gibi durmuyor. Süper lig de oynana son karşılaşmada oldukça dağınık görünen pas hataları ile de dikkat çekmişti. Tam olarak hazır olmayan genç oyuncu kısa süreler halinde zaman bulması onun için daha iyi olacaktır.

Genç oyuncunun gelişimini beklemeyi düşünmeyen sarı kırmızlı takım ilk olarak geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadroda bulunan Portekiz li oyuncu 22 yaşında ki Gedson Fernandes ısrarı devam ediyor.

Sarı kırmızlı takım için Merkez Orta sahada düşünüle bilecek hem kadro yapısına göre hem de geçen sezon ki performansı göz önüne alındığında çok nokta bir transfer ola bilir. Ancak sarı kırmızılı takım için mali açıdan bir hayli zor olan transfer belirsizliğini koruyor.

SARI KIRMIZLI TAKIMA EN YAKIN OYUNCU ELNENY

Galatasaray devre arasın da merkez orta sahaya transfer planlaması yapan takım da en yakın isim mısırlı oyuncu 29 yaşında ki Mohamed Elneny.  Orta sahada ki problemi mısırlı oyuncu ile çözmeyi planlayan takım devre arasında bu transferi bitirmek istiyor.

Geçtiğimiz sezonlar da Beşiktaş ‘ın da formasını giyen tecrübeli isim Mohamed Elneny oldukça başarılı bir sezon geçirmişti.

Süper ligi tanıması sözleşmesinin sonuna gelmesi ve İngiliz kulübü Arsenal ‘ de yeterli süreyi alamayan oyuncu sarı kırmızlı takımı bir hayli yakın gibi görünüyor.

Sarı kırmızılı takımın ilgisine olumlu bakan tecrübeli isim devre arasında büyük olasılıkla sarı kırmızlı formayı giymesi kesin gözü ile bakılıyor.

Mısırlı oyuncu şu an da İngiltere de Arsenal takımının formasını giyiyor ancak kadro da kendisine yer bulamıyor. Sezon başında beri iki karşılaşmada süre ala bilen mısırlı oyuncu Mohamed Elneny daha çok süre bulacağı bir takım da forma giymek istediğini kulübü Arsenal ile de paylaşmış durumda.

Sezon sonun da sözleşmesi bitecek olan oyuncu için bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmayı planlayan sarı kırmızlı takım ilk etapta oyuncu alacaklarına karşılık Arsenal kulübün den bonservisini eline alarak sarı kırmızlı takıma gelmesi bekleniyor.