Galatasaray Esports’ta Tökezledi

Galatasaray Esports’ta Tökezledi

8 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

League Of Legends Worlds 2021 ön elemeleri başladı. 6 Ekim gününde oynanan iki maçta iki mağlubiyet alan Galatasaray Esports, gruptaki şansını zora soktu ve kaderini diğer rakiplerinin eline bıraktı.

Temsilcimiz, ilk gündeki maçlarının ikisini de kazanarak iyi bir giriş yapmış olmasına rağmen alınan bu sonuçlar itibariyle bir anlamda fırsat tepmiş oldu.

Galatasaray’ın E-Spor Geçmişi

2016 yılının Kasım ayında E-Spor’a giriş yaparak yeni bir alanda kendini test etme fırsatı bulan Galatasaray, League Of Legends’a da 2017 senesinde adım attı. Şampiyonluk Ligi’nde hak satın alarak ilk kez bu mecraya çıkan takım, beklentilerin çok altında kaldı ve sezonu sonuncu tamamlayarak küme düştü.

Bir sonraki sezonda yükselme başarısını gösteremediği için kapatılan League Of Legends takımı 2019 yılında başka bir anlayışla tekrar kuruldu. Kış mevsimi ve yaz mevsimi olarak yılda iki kez oynanan sezonlarda mücadele eden Galatasaray E-Sports’ta ilk sezon nispeten iyi geçmekle beraber 2020 senesinde maaşlar ile alakalı kriz çıktı.

Takımda yer alan bazı oyuncuların maaşların ödenmediğine dair attığı tweetler ile birlikte ortaya çıkan sorun, yönetici firma olan Riot Games tarafından incelendi ve Galatasaray’ın bir sezon men edilmesine yol açtı.

Yönetimin değişmesi, kadronun daha iddialı bir hale gelmesiyle birlikte 2021’de oldukça önemli başarılara imza atan Galatasaray E-Sports 2021 Yaz Mevsiminde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Güney Kore ve Türkiye’den yetişen oyuncularla kurulu bir kadrosu olan Galatasaray’ın koçluğunu da yine bir Güney Koreli olan “Irean” takma adlı Heo Young-Cheol yapıyor.

Elemelerin İkinci Gününde Oynanan Maçlar

Gruplarda ilk sırada yer alan takımın direkt olarak yükselerek ana elemelere katılma hakkını kazandığı turnuvada 2, 3 ve 4. Sıralarda yer alan takımlar arasında bir play-off düzenleniyor.

6 Ekim’de oynadığı ilk maçında DetonatioN FocusMe takımının harika performansına yanıt veremeyen Galatasaray, ikinci maçında ise bir ekol haline gelen Kuzey Amerika Temsilcisi Cloud9 takımına yenildi ve ana tabloya çıkabilme ihtimalini bir hayli azalttı.

Grubun lideri Cloud9 olarak değişirken, Galatasaray’ın diğer rakiplerinden gelecek sonuçlara göre yükselme ihtimali belirlenecek.