GALATASARAY EVİNDE DERBİYE ÇIKACAK 3 PUAN PEŞİNDE KOŞACAK

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında Galatasaray ve Fenerbahçe derbisi oynanacak. Galatasaray’ın ev sahipliğinde oynanacak olan bu maçta Galatasaray taraftarlarının gücüyle beraber sahaya çıkıp 90 dakika boyunca mücadele edip maçı kazanmak istiyor.

Deplasmanda sahaya çıkacak olan Fenerbahçe ise ikinci deplasman derbisine çıkacağı için heyecanlı. İlk deplasman derbisinde Trabzonspor’un evinde sahaya çıkan Fenerbahçe ilk dakikalarda golü bulmuş olmasına rağmen sonrasın maçı kendi kontrolünde tutamadı ve yenildi.

Her iki ezeli rakibin puanları birbirine çok yakın. Spor Toto Süper Lig’in 11. Haftasını kapatan iki takım 20 ve 19 puanla 6. Ve 7. Sırada yer alıyor. Galatasaray galibiyet alarak 20 puana ulaştı. Fenerbahçe ise tam 3 haftadır galibiyet yüzü görmüyor ve 19 puanda takılı kaldı.

LİDERLİK YARIŞINDA GALATASARAY ATAĞA KALKMAK İSTİYOR

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı liderlik yarışında şu an oldukça geride. Ezeli rakibi Fenerbahçe karşısında puan kazanmak isteyen Galatasaray hem 3 puanı kazanıp öne geçmek istiyor hem de liderlik yarışında bir adım daha ilerlemek istiyor.

Fenerbahçe ile arasında 1 puan olan Galatasaray’ın puanın açılmasını istiyor ve rakibine izin vermeden derbiyi kazanmak için sahaya çıkacak. Taraftarlarıyla beraber bu önemli derbiyi evinde oynayacak olan Galatasaray galibiyeti alıp haftayı puanla kapatmanın peşine düşecek.

Milli maç arasından sonra Fenerbahçe derbisiyle Spor Toto Süper Lig maçına çıkacak olan Galatasaray milli maç arasından sonra hemen 3 puanı alıp rahatlamak istiyor.

Genç oyuncu kadrosu ile heyecanı yüksek bir futbol oynayan Galatasaray Fenerbahçe karşısında da bu heyecanı yüksek ve baskın oyununu oynamak ve rakibine üstün gelmenin yollarını arayacak.

GALATASARAY’DA HEDEFLER YÜKSEK

Fatih Terim ve öğrencilerinin hedefleri yüksek. Hem Avrupa Ligi’nde hem de Spor Toto Süper Lig’de mücadelelerine en başarılı şekilde devam etmek isteyen Galatasaray takımının hedefi şampiyon olmak.

Geçen sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran Galatasaray’ın bu sezon hedefi mutlak bir şampiyonluk. Buna inanan ve gerçekten isteyen bir genç kadroya sahip olan Galatasaray şampiyonluk için derbiyi kazanacak.