Galatasaray Fenerbahçe Derbi Heyecanı Başladı

12. haftadan sonra milli araya giren Spor Toto Süper Lig’de 13. Hafta heyecanı 20-22 Kasım arasında oynanacak maçlarla geri dönecek. Spor Toto Süper Lig’de 13. Hafta, Galatasaray-Fenerbahçe derbisine de sahne olacak. İki ezeli rakibin 394. Kez karşı karşıya geleceği maç, yalnızca Türkiye’den değil, tüm dünyadan takip edilecek.

İki takımın durumu düşünüldüğünde bu maçın önemi daha da artıyor. Son haftalarda çok kötü bir performans gösteren Fenerbahçe, Galatasaray karşısında alacağı iyi bir skorla çıkışa geçmek isterken Galatasaray ise sarı lacivertli takımı mağlup ederek zirveden iyice uzaklaştırmak istiyor.

Maç öncesinde Galatasaray, 21 puanla dördüncü, Fenerbahçe ise 20 puanla yedinci sırada bulunuyor. 21 Kasım tarihinde oynanacak olan dünyanın en büyük derbilerinden birinde, iki takım da sahaya mutlak galibiyet hedefiyle çıkacak.

Terim Pereira’yı Çalıştı

Galatasaray’da Fenerbahçe maçı hazırlıkları, milli arada yapılan antrenmanlarla devam etti. Sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim’in Fenerbahçe karşısında galibiyetten başka bir sonucu kabul etmeyeceği öğrenildi.

Fatih Terim’in Fenerbahçe maçını çok önemsediği ve bu maçtan galibiyet dışında herhangi bir sonucu kabul etmeyeceği öğrenildi. Takımla yapılan toplantılarda disiplinsizliğe tahammülü olmadığını çok net bir şekilde vrugulayan Terim, oyuncularıyla yaptığı konuşmalarda bu tür maçların ligde çok önemli olduğunu belirrti.

Fatih Terim, Fenerbahçe karşısında alınacak galibiyetin rakibin durumu düşünüldüğünde kendilerinin çok işine yarayacağına inanıyor. 2021-22 sezonunda şampiyon olmak isteyen 68 yaşındaki teknik direktörün Fenerbahçe karşısında alınacak galibiyetle sarı lacivertli takımı saf dışı bırakmak istediği biliniyor.

Fatih Terim’in milli ara boyunca Fenerbahçe maçına çok sıkı bir şekilde çalıştığı öğrenildi. Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim’in, Fenerbahçe maçında sarı lacivertli takımın teknik direktörü Vitor Pereira’nın hamleleri üzerine çalıştığı öğrenildi. Fatih Terim’in Vitor Pereira’nın seçimlerine göre farklı maç planları hazırladığı ve maçın ilk dakikalarından itibaren bu planları uygulamaya geçireceği öğrenildi.

Galatasaray’da Fenerbahçe maçı hazırlıkları, yapılan antrenmanlarla devam etti.

Kanarya’da Hedef 3 Puan

Fenerbahçe’nin ise bu maçta çok acil bir 3 puana ihtiyacı var. Sarı lacivertli takım, Galatasaray’ı deplasmanda yenerek hem özgüvenini yerine getirmeyi hem de ezeli rakibini puan tablosunda altına almayı hedefliyor.

Sarı lacivertli takımın Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira’nın Galatasaray maçına çok sıkı bir şekilde çalıştığı öğrenildi. Milli ara boyunca Galatasaray’ın 2021-22 sezonunda oynadığı tüm maçları seyredip analiz eden Portekizli çalıştırıcının, sarı kırmızılıların yaptığı hataları oyuncularıyla paylaştığı ve maçta Pereira’nın belirttiği konulara dikkat edecekleri öğrenildi.

Galatasaray maçı konusunda kendine bir hayli güvenen Pereira’nın bu maçtan galibiyetle ayrılıp kendisi hakkındaki tartışmalara son vermek istediği öğrenildi. Sarı lacivertli takım, Galatasaray karşısında oynadığı son 8 maçta galibiyet almayı başaramadı. Galatasaray karşısındaki son galibiyetini 2017 yılında alan Fenerbahçe’de tüm takımın bu maç için çok motive olduğu öğrenildi.