Galatasaray, Fethiye Belediyespor ile Karşılaştı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 19. Haftasında Galatasaray, konuk ettiği Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’u71-68 yendi. Sarı kırmızılı takım bu sonuç ile birlikte ligdeki 7. Galibiyetini aldı. Konuk ekip olan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ise 15. Kez parkeden yenilerek ayrıldı.

Galatasaray, Trice’ın bitim üç sabiye kala serbest atış çizgisinde 2’de 2 yapması ile skoru 71-68’e getirdi ve Galatasaray’ın üstünlüğü ile maç sona erdi.

Galatasaray Üstünlüğünü Kaybetmedi

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk çeyreği tempolu bir şekilde geçti. Karşılıklı basketlerin bulunduğu birinci periyodun son bölümünde hücumda ritmini bulan Galatasaray, Motum’un üç ayılık basketleri ile çeyreği 27-15 önde tamamladı.

İkinci periyotta Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un yaptığı top kayıplarının ardından skor üreten Galatasaray, farkı korudu ve ilk yarıyı 43-32 üstünlükle bitirdi.

İkinci yarıda ise Johnson ve Frazier ile hücumda etkili olan konuk ekip, 28. Dakikada farkı 8 sayıya indirdi ve skor 56-48 oldu. Galatasaray hücumda temposunu yitirmeye başladı fakat üstünlüğü elinden bırakmadı ve final periyoduna 56-50 önde girdi.

Son çeyrek oldukça çekişmeli geçti. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, mücadelenin 34. Dakikasında farkı 1 sayıya kadar düşürüyor. Yiğit Arslan ve Jefferson’on basketlerine Atkins ile yanıt veren Muğla temsilcisi oyundan kopmadı.

Galatasaray, faul hakkını dolduran Fethiyespor karşısında maçın son 15 saniyesine 70-68 önde girdi ve sarı kırmızılı takım karşısında hücumda sayı çıkaramadı. Galatasaray, Trice’ın bitim üç sabiye kala serbest atış çizgisinde 2’de 2 yapması ile skoru 71-68’e getirdi ve Galatasaray’ın üstünlüğü ile maç sona erdi.

Karşılaşma Detayları

Galatasaray’ın ev sahipliğinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynan karşılaşmada yöneticiliği hakemler Fatih Arslanoğlu, Ziya Özorhon, Orhan Çağrı Hekimoğlu yaptı. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Galatasaray: Trice 17, Hamilton 9, Göksenin Köksal 8, Motum 7, Jefferson 18, Barış Ermiş, Yiğit Arslan 6, Eray Aydoğan, Williams 6

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor: Frazier 15, Johnson 18, Barış Hersek 8, Cook 5, Atkins 10, Fırat Töz, Erdem İlter, Abu 6, Hasan Emir Gökalp 2, Caner Ercan 4, Mustafa Baştürk, Sercan Ergin

1. Periyot: 27-15

Devre: 43-32

3. Periyot: 56-50

Beş faulle çıkan: 39.57 Johnson (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor)