Galatasaray Fransa’da Liderliği Bırakmadı

Sarı kırmızılı takım UEFA Avrupa Ligi E Grubu ikinci maçında Fransa’da Marsilya ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Zorlu Marsilya deplasmanın dan sahası Orange Veledrome’ dan 0 – 0 ‘lık beraberlik ile çıkmayı başardılar.

Bu sonuç ile sarı kırmızılı takım E grubundaki liderliğini sürdürerek Avrupa liginde 2. Haftasında puanını 4 ‘ e çıkardılar.

Avrupa’da Farklı Galatasaray

Sarı kırmızılı takım da sakarlığı atlatan S. Boey takımında ki yerini alırken kadroda ki bir başka varlığı belli olan isim savunmacı Marcao oldu.

Galatasaray maçın ilk yarısına oldukça istekli ön alan baskısı oyunun ilk 25 – 30 dakikalık oyunun kontrolünü çok iyi başardılar. Rakip Marsilya ‘yı kendi sahasından kolay kolay çıkmasına izin vermeyen sarı kırmızlı takım üzerine gelen rakibini iyi geri püskürttüler.

Maçın ilk yarısında sarı kırmızılı takım sahaya yansıyan oyun planı tamamen buradan 3 puan ile ayrılmak maçı kazanmak için sahadaydılar ki yakaladıkları çok nete yakın pozisyonlar da Kerem Aktürkoğlu iki tane net pozisyon ile gole de çok yaklaştılar.

İkinci yarıda Galatasaray biraz daha oyunu tutmak için daha ağırdan almaya başlayan oyunda artık beraberlik için kendi alanını iyi savundular. Bunu oyunun sonlarına doğru yapılan oyuncu değişiklikleri ile de görmüş olduk.

Galatasaray Fransa’dan oldukça iyi bir oyun ve liderlik ile dönerek gruptan çıkma şanslarını bir hayli arttırmış oldular.

Marsilya’nın Oyunu Skoru Değiştirmeye Yetmedi

Marsilya maç içerisinde Milli oyucumuz Cengiz Ünder ile gole çok fazla yaklaştılar. Marsilya oyunda iki farklı diziliş ile sahada kalıyorlar. Top kendilerinde olduğu zaman hücum da 3’ lü savunmaya dönen takım top sarı kırmızılı takıma geçtiğinde 4’ lü savunmaya dönüyorlar. Bunun en önemli nedeni de Galatasaraylı savunmadaki Marcao ve Nelsson ‘un atığı çapraza diyagonal paslar oldu.

Orta sahada alanları iyi kapayan sarı kırmızlı takıma karşı sürekli kanatlara yönelmek zorunda kaldılar. Tüm pas alanlarını kapanması ile bireysel yeteneğe dönen oyunda Cengiz Ünder’ in bir isabetli şutu ve Dieng’ in kaçırdığı pozisyonlar dışında pek fazla pozisyon üretemediler.