Galatasaray Genç Bekin Peşinde

Bu sezon kadrosuna genç ve potansiyelli isimleri katarak transfer politikasını tekrardan şekillendiren ve bir takım iskeleti kurarak uzun vadede başarılı bir takım oluşturmak isteyen Galatasaray’da devre arası transfer döneminin de hızlı geçmesi bekleniyor.

Özellikle orta sahaya bir ekleme yapmasına kesin gözüyle bakılan Sarı Kırmızılılarda, teknik direktör Fatih Terim de hem listede olan oyuncuları izlemek hem de yeni oyunculara denk gelebilmek maksadıyla milli maçları izleyerek rapor tutuyor.

Basında yer alan haberlere göre bu amaçla izlediği Tunus-Ekvador Ginesi maçında deplasman takımının sol beki Basilio Ndong’un performansı dikkatini çeken tecrübeli teknik adam, oyuncunun daha detaylı izlenmesi için talimat verdi.

Van Aanholt’a Alternatif Bek

Galatasaray’ın bu sezon itibariyle oluşturmaya başladığı yeni transfer politikasından bağımsız transferlerinden birisi olan Patrick Van Aanholt, henüz istenileni verebilmiş değil. İngiltere’de çok uzun bir süre forma giymesine rağmen oyununda çok bariz defoları olan Hollandalı sol bek, bu nedenle taraftarlardan oldukça fazla eleştiri alırken, Fatih Terim’in milli maçta rastladığı Basilio Ndong’un Van Aanholt’u zorlayabilecek bir alternatif olduğu düşünülüyor.

Ülkesinin Tunus karşısında 1-0 kazandığı maçta Tunus’un önemli hücumcuları karşısında oldukça iyi bir performans sergileyen ve takımın kazanmasına gösterdiği performansla büyük katkı yapan Ndong’un Fatih Terim tarafından çok beğenildiği belirtilirken, oyuncunun maliyetinin düşük olması da iyi bir avantaj olarak görülüyor.

Fatih Terim’in asıl olarak daha önceden beğenmediği ancak tekrar değerlendirmek adına Tunus Milli Takımı’nda forma giyen Anis Slimane için izlediği maçta gözüne çarpan Basilio Ndong, bu sezonun başında Belçika temsilcisi KVC Westerloo’dan Norveç temsilcisi IK Start’a kiralanmıştı.

IK Start’ın satın alma opsiyonuyla kiraladığı oyuncuyla ilgili kararı henüz belirsizliğini korurken, oyuncunun maliyetinin oldukça düşük olması nedeniyle opsiyon kullanılsa bile Galatasaray’ın önünde bir engel olmayabilir.

Transfermarkt’a göre 200 bin Euro bonservis bedeli bulunan Basilio Ndong, IK Start formasıyla bu sezon çıktığı 9 resmi maçta 326 dakika süre alırken, bu maçlarda toplamda 3 kez asist yapma başarısını gösterdi. 1999 doğumlu oyuncu 1.73 m boya sahip.

Galatasaray Ara Devrede Hızlanacak

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in 2-0 kazanılan Gaziantep FK maçından sonra yaptığı açıklamalarda çalışmalarının devam ettiğini ve eğer Ocak ayında hamleler istenildiği gibi olursa yaz transfer dönemine çok iş kalmayacağı yönünde verdiği ifadeler Sarı Kırmızılı taraftarlarda heyecan yarattı.

Bu sezon oldukça yetenekli ve değerli genç oyuncuları kadrosuna katan Cimbom’da Halil Dervişoğlu, Berkan Kutlu, Alexander Cicaldau, Olimpiu Morutan ve Kerem Aktürkoğlu, Fatih Terim tedrisatında değerlerine değer katan oyuncular olarak öne çıktılar.

Bu oyuncuların performanslarından oldukça memnun olan Sarı Kırmızılı camiada, Fatih Terim’in dokunuşuyla birlikte daha da değerli hale gelecek genç oyuncuların kadroya katılması heyecanla ve mutlulukla karşılanıyor.