Galatasaray Juan Mata’yı Teknik Heyette Görmek İstiyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig’ de şampiyonluğa doğru giderken gelecek sezonun planlamasına da başladılar.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan yıldız isimle için alternatif arayışlara giren sarı kırmızlı takımda teknik patron Okan Buruk’ tan bir hamle geldi.

Galatasaray’ a sezon başında katılan 34 yaşındaki tecrübeli İspanyol Juan Mata sezon sonun da sözleşmesi sona ererek takımdan ayrılacak. Sarı kırmızılı takımın teknik patronu Okan Buruk 34 yaşında tecrübeli isim Juan Mata’ yı sezon sonunda teknik ekibinde yer almasını istiyor.

Büyük bir tecrübe ve kariyere sahip olan 34 yaşındaki tecrübeli İspanyol Juan Mata’ ya Florya ‘ da da büyük bir saygı var.

34 yaşındaki tecrübeli İspanyol Juan Mata ile sezon sonun da anlaşılması halinde Okan Buruk ve teknik heyetinin bir parçası olacak.

Okan Buruk İle Beraber Teknik Heyet Güçlenir

Sarı kırmızılı takımın teknik patronu Okan Buruk yedek kulübesine bakıldığında yalnız da bir tek yardımcı Antrenörü var.

Tecrübeli hocanın yardımcılığını bir tek İrfan Saraloğlu yapıyor. Yanında başka bir işim olmaması süper lig de bu sezon için yeterli olsa da gelecek sezon Avrupa sahnesini iyi bilen daha önce bu seviyeler de çok oynamış kupalar kazanmış tecrübeli birisinin olması hem teknik heyet hem de sarı kırmızılı takım için büyük avantaj olacak.

Juan Mata gibi bir yıldız ismin sarı kırmızılı takımın kulübesinde teknik heyette olması büyük avantaj sağlayacağı gibi takım içinde ki olan ona saygı da Okan Buruk ‘un elini güçlendirecektir.

Kariyerine futbolcu olarak devam etmek istese de 34 yaşındaki tecrübeli İspanyol Juan Mata sezon sonun da sözleşmesi bitecek. Ülkesi İspanya ‘ da birkaç takımın ilgisi olduğu bilinse de kariyerini süper lig şampiyonluğu ile tamamlamayı da düşünüyor. Kariyerine bir kupa daha kazandırarak futbol hayatını bitirmesinin ardından kendisinin de istediği aslın da Teknik direktörlük olarak kariyerine devam etmesi. Spor yönetimi üzerine, antrenörlük üzerine master ve kurslara da katılmış olan Juan Mata bu anlamda sarı Galatasaray da onun için iyi bir başlangıç olabilir.

Kulübe de Okan Buruk ‘un yanın da gelecek sezon şampiyonlar liginde veya Avrupa liginde Juan Mata gibi birkaç yardımcı Antrenörün daha olması hem takıma hem de Okan hocayı daha rahat hissettirecektir.

Juan Mata Galatasaray’da Ne Yaptı?

34 yaşındaki tecrübeli İspanyol Juan Mata sezon başında katıldığı sarı kırmızılı takıma aslında belki de kariyerinde ki son sözleşmeyi de atmış oldu.

İspanyol oyuncu kariyerinde bir çok kupa ve başarı ile iyi bir kariyeri geride bırakırken bu sezon sarı kırmızılı forma ile daha çok yedek kulübesinde hamle oyuncusu olarak veya oyun ve skor avantajına göre oyuna dahil oldu.

Sarı kırmızılı takım ile toplamda çıktığı 13 karşılaşmada Juan Mata 3 gol ve 2 asistlik katkı sağlayarak takımına şampiyonluk yolunda destek oldu.