Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Farklı Kazandı

Kadınlar Euroleague D Grubu’ndaki üçüncü maçında temsilcimiz Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, 18 Ocak Pazartesi günü kendi sahasında Basket Landes konuk etti.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi  Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, 89 – 63 kazanmayı başardı. Deplasmanda oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Julie Barennes önderliğindeki Basket Landes, Kadınlar Euroleague D Grubu’nda üçüncü maçında ikinci mağlubiyetini aldı.

Sahasında oynadığı maçı kazanan baş antrenör Efe Güven yönetimindeki Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, üçüncü maçında ilk galibiyetini almış oldu.

İki takım arasında oynanan maçın en skorer isimleri 16 sayı ile Epiphanny Prince, 15 sayı ile Mercedes Russell ve 10’ar sayı ile Anete Steinberga ve Angel McCoughtry olurken; Basket Landes’te attığı 13 sayı ile Vukosavljevic, 12 sayı ile Ayim ve 11 sayı ile Gaye oldu.

Maçın Detayları

Kadınlar Euroleague D Grubu’ndaki üçüncü maçında Palais des Sports du Prado Salonu’nda Galatasaray Kadın Basketbol Takımı ile Basket Landes kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan temsilcimiz Galatasaray, boyalı alandan bulduğu sayılarla aradaki farkı açmaya başladı.

Çeyrek sonuna kadar sayı avantajını sürdüren Galatasaray, birinci periyotu 34 – 22 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde de etkili oyununu sürdüren ve arka arkaya sayılar bulmaya devam eden taraf temsilcimiz Galatasaray oldu. Bu çeyrekte savunmasını da ön plana çıkaran Galatasaray, rakibine kolay basket şansı tanımadı ve maçın ilk yarısını 50 – 33 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğinde baskısını iyice arttıran Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, 3 sayı çizgisinin gerinden bulduğu basketlerle farklı 20’li sayılara kadar çıkardı.

Basket Landes, rakibine karşılık vermekte zorlanınca Galatasaray, üçüncü periyotu 75 – 46 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde rahat oyununu sürdüren temsilcimiz Galatasaray, Basket Landes’i 89 – 63 mağlup etti.

Sayı Dağılımı

Kadınlar Euroleague D Grubu’nda oynanan maçta Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, kendi evinde Basket Landes’te 89 – 63 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Galatasaray’da Asena 9, Cansu Köksal 8, Sude 5, Pelin Bilgiç 9, Epiphanny Prince 16, Anete Steinberga 10, Quanitra Hollingsworth 7, Mercedes Russell 15 ve Angel McCoughtry 10 sayı atarken; Basket Landes’te Ana Suarez 7, Gaye 11, Turcinovic 2, Jovanovic 3, Dumerc 5, Vukosavljevic 13, Ayim 12, Plouffe 8 ve Chery 2 sayı attı.