Galatasaray Kiralık Oyuncuların Peşinde

Geçen sezon Galatasaray’a bir senelik kiralık olarak gelen Gedson Fernandes ve Halil Dervişoğlu gelecek sezon da sarı kırmızı forma ile yeşil sahalarda ter dökebilir.

Her iki oyuncunun performansından da gayet memnun olan Fatih Terim, takımdaki kiralıkların tekrardan kiralanması için yönetimle yakın ilişkilerini sürdürüyor. Burak Elmas başkanlığından sonra Galatasaray’da birçok süreç hız kazandı. Ayrıca transferlerin yapılmasının en erken zamanda başlaması için planlamalar yapıldı. Burak Elmas ayrıca yola Fatih Terim ile devam edeceğini de seçildikten kısa bir süre sonra duyurdu.

Edinilen bilgilere göre de Terim – Elmas ikilisi Galatasaray için yakın çalışıyor. Önceliklerini takımın bir an önce güçlenmesini veren Terim – Elmas ikilisi takımdaki kiralıkların da geleceğini tartışmaya başladı. Hem Gedson Fernandes’in hem de Halil Dervişoğlu’nun performansını beğenen Fatih Terim her iki oyuncusunu da tekrardan takımda görmek istiyor.

İlk Durak Benfica

Galatasaray’ın Gedson Fernandes için uğraması gereken ilk durak Benfica oldu. Geçen sezon takıma kiralık olarak kazandırılan Gedson transferi ile orta sahada birçok açıdan rakiplerine üstünlük sağlayan Galatasaray bu sezonda da Gedson Fernandes’i orta sahada görmek istiyor.

Benfica’dan bir senelik kiralık olarak geldiği için Gedson’un Galatasaray’daki kariyeri son sezonun bitmesi ile sona ermişti. Gedson Fernandes’in gelecek sezonda da Galatasaray’da oynaması için yönetim Benfica ile görüşmelere başladı. Galatasaray – Benfica görüşmelerinin dışında ayrıca Fatih Terim’in de bizzat Gedson için geçen sezon olduğu gibi yine araya girmesi bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre Terim yakın arkadaşı Benfica’nın sportif direktörü Rui Costa ile bizzat Gedson için görüştü. Gedson Fernandes de Terim ile çalışmak istediği için Galatasaray yakında Gedson Fernandes transferini tekrardan kamuoyuna duyuracak gibi duruyor. Henüz hem Galatasaray’dan hem de Benfica’dan resmi bir açıklama gelmedi.

İkinci Durak Brentford

Benfica’dan sonra Galatasaray’ın ikinci durağı ise İngiliz ekip Brentford olacak. Halil Dervişoğlu’nun bonservisini elinde bulunduran Brentford ile görüşmeye hazırlanan Galatasaray Dervişoğlu’nu tekrardan takımda görebilmek için Brentford’a ciddi teklif hazırlıkları yapmaya başladı.

Terim Halil Dervişoğlu ile yola devam etmek isterken Dervişoğlu da ayrıca Galatasaray’da Fatih Terim ile birlikte çalışmak istiyor. Kiralamanın dışında Galatasaray bu sefer Brentford’a Halil Dervişoğlu’nu satın almak için teklif götürebilir. Gelecek hafta bu transferin de gerçekleşmesi bekleniyor.