GALATASARAY MOSTAFA MOHAMED’İN BONSERVİSİNİ ALIYOR

GALATASARAY MOSTAFA MOHAMED’İN BONSERVİSİNİ ALIYOR

20 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı kırmızlı takımın geçtiğimiz sezon devre arasında kiralık olarak kadrosuna kattıkları mısırlı golcü Mostafa Mohamed’in bonservisi alınıyor.

Aslan Galatasaray mısırlı oyuncusu Mostafa Mohamed’in 4 Milyon dolarlık Bonservis bedelini kulübü Zamalek’e ödeyerek kadrosuna katacaklar.

Yıllık ücretinde de iyileştirme yapılması planlanan oyuncu 750 bin dolarak kazandığı yıllık ücreti iki katına kadar çıkarılması bekleniyor.

MISIRLI GÖLCÜ PERFORMANSI İLE YIDIZLAŞTI

Sarı kırmızlı takım da sezon başında adı başka kulüpler ile geçen mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed bu sezon ki performansı ile de adet hayal kırıklığı yaratmıştı ki takımdan ayrılacak mı, bonservisi alınacak mı diye oldukça merak konusu haline gelen golcü oyuncu için bütün bu sorular artık cevabını buldu.

Süper lig de ki gösterdiği son iki maçtaki performansı ve golleri ile yeniden sarı kırmızlı takım da ki yerini alan mısırlı golcü Mostafa Mohamed gollerine devam ediyor.

Milli ara öncesinde Ç. Rizespor deplamanın da ki üstün performansını iki golle süsleyen golcü oyuncu milli arada ise boş geçmeyerek dünya kupası elemelerinde gollerine devam etti.

Lig de ki son Konyaspor karşılaşmasında ise galibiyeti getiren tek golün sahibi olan oyuncu Mostafa Mohamed üst üste attığı goller ile adeta kendisine geldi.

 23 yaşında ki mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed süper lig de ki gol sayısını 3 ‘e çıkartan genç golcü formayı kolay kolay bırakmayı düşünmüyor.

SEZON BAŞINDA TAKIMDAN AYRILIYORDU

Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed bu sezon başında ki kötü performansı ile takımın en kötülerinden oldu. Kadro da yer bulması zor görünen golcü oyuncu yaz transfer döneminin son günün de Fransa’ya gidip Bordeaux kulübü ile görüşmelere başlayan oyuncu aynı gün için de Fransız kulübü için sağlık kontrollerinden geçen mısırlı golcü aynı gün İstanbul’ a geri döndü.

Sarı kırmızlı takım da sezon başında mutlu olmadığını kariyerine Avrupa da bir kulüpte devam etmek istediği ortaya çıkan oyuncu kulüpten ayrılmak istedi.

Transferin son günün de gelişen bu olaylar sonrasın da Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed’in kulübü Zamalek ‘ in çıkardığı sorunlar nedeni ile gerçekleşmeyen transferi sonrasında oldukça üzgün olan golcü İstanbul ‘ a sarı kırmızılı takıma geri dönmüştü ama ne olacaktı.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim yaşanan bu olay sonrasında oldukça sinirlenmiş olduğu ortaya çıkmıştı ki mısırlı oyuncuya forma sansı da pek tanımamıştı sezon başında.

İlerleyen süreçte arada ki buzları erimesi Mostafa Mohamed‘in de yeniden kendisini ispatlamak istemesi ile forma sansı bulan oyuncu kendisine gelmeyi başardı.

Takımdan gönderilmesi gündem de olan oyuncu iki hafta içinde tecrübeli teknik adam Fatih Terim’ in gözüne girmesi ile aralık ayı sonuna kadar ödenmesi gereken satın alma opsiyonunu 4 Milyon doları kulübü Zamalek‘e ödeyerek oyuncunu kesin olarak kadrosuna katacaklar.