Galatasaray Mustafa Kapı’yı Kadro Dışı Bıraktı

Galatasaray’da sözleşmesinin uzamaması ile ilgili hakkında haberler yapılan Mustafa Kapı kadro dışı bırakıldı. Galatasaray, genç oyuncuyu kadro dışı bıraktığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

18 yaşındaki Galatasaraylı genç oyuncu Mustafa Kapı’nın Galatasaray tarafından kadro dışı bırakıldığı duyuruldu. Sarı kırmızılı takımdaki sözleşmesinin yenilenmemesi ile ilgili Mustafa Kapı hakkında yapılan haberlerden bazıları futbolcunun ismini Fenerbahçe ile birlikte anıyordu. Galatasaray, resmi sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaparak Mustafa Kapı’nın kadro dışı kaldığını duyurdu.

Galatasaray’dan Yazılı Açıklama

Konu ile ilgili Galatasaray yazılı açıklamada bulundu. Sarı kırmızılı takımın yazılı açıklaması ise şöyle: ”Son 3 yılı yatılı olmak üzere 2014 yılından bu yana Galatasaray Futbol Akademisi bünyesinde, yetişmesi için emek ve değer verilen Mustafa Kapı, sözleşme uzatılması için kendisine sunulan tüm yapıcı önerileri reddettiğinden, kadro dışı bırakılmıştır.”

Mustafa Kapı Galatasaray’a Transferini Böyle Anlatmıştı

Mustafa Kapı, Galatasaray ve U18 Milli Takımlarında oynadı. Kapı, Galatasaray’a transfer olması ile ilgili ”Denizlispor’da yarım sezon idmanlara çıktım. Sonra bir turnuvaya katılmam için filiz lisansım çıkartıldı. Babam pek istemiyordu Denizli’den lisansımın çıkmasını… Ama tabii o dönem hiçbir şey belli değildi. Sonra lisansım çıktı ve Manavgat’taki turnuvaya gittik. Çok büyük bir turnuvaydı. Dört büyük takımın yanı sıra Chelsea, Manchester United ve Milan da vardı… Grubumuzda yer alan Galatasaray’ın antrenörü de Birkan Bozkurt Hocamdı… İlk maçı kazandık. Galatasaray’la oynayacağımız ikinci maçtan önce Birkan Hocanın yanına gittim, kendimi tanıttım ve “Hocam beni izle” dedim. Sonra maç başladı. 1-0 öne geçtik. Atalay’la ben Denizlispor’dayız, karşımızda Ozan Kabak var. 2000 grubu çok iyi jenerasyon… 1-0 öndeydik, sonra 1-1 oldu. Maç penaltılara gitti ve biz kazandık. Babam da bizimle gelmişti. Galatasaraylı yöneticiler otelde babamla konuştu. Biraz zor oldu ama sonra transfer gerçekleşti. Galatasaray beni davet etti. 6 ay kulüpte kaldım; lisansım ise Denizli’deydi. O arada altyapı hocamız Bülent Ünder’di… Sağ olsun Denizlispor’dan lisansımı aldı ama ben 6 ay lisanssız kaldım.” açıklamalarını yapmıştı.