Galatasaray Nefes Aldı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. haftasında Galatasaray, kendi sahasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Galatasaray, 101 – 90 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Zafer Aktaş önderliğindeki Bahçeşehir Koleji, bu sezon ING Basketbol Süper Lig’inde arka arkaya 4, toplamda ise 17. mğlubiyetini almış oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan başantrenör Ekrem Memnun yönetimindeki Galatasaray ise bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’inde 5 maçlık mağlubiyet serisinden sonra 8. galibiyetini elde etmiş oldu.

İki takım arasında oynanan bu mücadelede maçın en skorer isimleri Bahçeşehir Koleji’nde attığı 18 sayı ile Green, 17’şer sayı ile Jones, Stimac ve Burak Can Yıldızlı olurken; Galatasaray’da attığı 23 sayı ile Crawford, 20 sayı ile Jackson ve 17 sayı ile Göksenin Köksal oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Galatasaray ile Bahçehir Koleji kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili ve hızlı başlayan taraf ev sahibi Galatasaray oldu.

Hücum organizasyonlarını başarılı bir şekilde sonuçlandıran sarı kırmızılı takım, maçın birinci periyotunu 32 – 21’lik skorla önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde ise daha çok sayı atan taraf olan konuk ekip Bahçeşehir Koleji oldu. Fakat buna rağmen maçın ilk yarısını önde bitiren taraf 5 sayılık fark ile 52 – 47 Galatasaray oldu.

Maçın üçüncü çeyreğinde başabaş bir oyun sergilendi. Böylelikle Galatasaray, üçüncü periyotu 72 – 65 önde tamamladı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de üstünlüğünü koruyan sarı kırmızılı takım, maçtan 101 – 90’lık skorla galip ayrıldı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında oynanan maçta Galatasaray, kendi sahasında Bahçeşehir Koleji’ni 101 – 90’lık skorla yenmeyi başardı. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Bahçeşehir Koleji’nde Evans 6, Jones 17, Green 18, Jankovic 5, Stimac 17, Burak Can Yıldızlı 17, Erkan Yılmaz 3, İsmet Akpınar 3, Thomas Akyazılı 2 ve Mükremin Deniz Kılıçlı 2 sayı atarken; Galatasaray’da Motum 14, Crawford 23, Marei 2, Jackson 20, Göksenin Köksal 17, Jefferson 12, Ragıp Berke Atar 6, Yiğit Arslan 4 ve Ayberk Olmaz 3 sayı attı.