Galatasaray Onyekuru’nun Bonservisini Alıyor

Galatasaray, devre arası transfer döneminde Henry Onyekuru’yu takımın kadrosuna dahil etmiş ve daha sonrasında oyuncu çıktığı tüm maçlarda beklenenin çok üstünde performans göstermiş taraftarı ve yönetimi mutlu etmişti.

Tüm bu gelişmeler sonrasında Galatasaray, Henry Onyekuru’nun bonservisini alarak kiralık olarak aldığı oyuncuyu kalıcı olarak kadrosuna eklemek istedi.

Diagne Satılırsa İş Tamam

UEFA ile yapılan FFP anlaşması bu yaz son kez uygulanacak. Galatasaray yönetimi Henry Onyekuru’nun 4,3 milyon Euro ‘luk bonservisini alabilmek için ise Diagne’yi aynı bedele satmaya çalışıyor.

Galatasaray Kulüp başkanlığına Ocak 2018 tarihinde seçilen Mustafa Cengiz, UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma imzalamıştı. Transfer dönemlerinde satmadan bonservis harcaması yapamayan Galatasaray çareyi oyuncuları kiralamakta bulmuştu.

Bu yaz transfer döneminde FFP’nin son kez sarı kırmızılı kulübe uygulanacağı biliniyor. Bu sezon için Monaco’dan 650 bin Euro’ya kiralanan Henry Onyekuru’nun sezon sonunda geçerli olan satın alma opsiyonu ise 4 milyon 350 bin Euro olarak belirlenmişti.

Henry Onyekuru için bu rakamı ödemeye hazırlanan Galatasaray, 4,3 milyon Euro’luk satış gerçekleştirmediği takdirde bonservis satın almasında FFP’yi takılacak.

UEFA listesine yazılamayacak olan Nijeryalı yıldızı da önümüzdeki sezon Avrupa kupalarındaki maçlarda oynatamayacak. Galatasaray buna takılmamak için şu anda Diagne’yi aynı bedele (4.3 milyon Euro) satmaya çalışıyor.

Sabahın yaptığı habere göre, sarı kırmızılı takımın yönetimi, Henry Onyekuru’nun bonservisine karşılık satış yapmaya çalışacak. Takımda satılması beklenen ilk aday ise West Bromeich’e kiralanan Diagne. Sarı kırmızılı takım, 13 milyon Euro’ta alınan Diagne’yi 6 milyon Euro’ya satmaya hazır. Takımın esas amacı bir satış yaparak Henry Onyekuru’nun bonservisini FFP’ye takılmadan alabilmek.

Mostafa Mohamed FFP’ye Takılmıyor

Henry Onyekuru gibi satın alma opsiyonu ile birlikte kiralanan Mostafa Mohamed’de ise herhangi bir sorun bulunmuyor. Mısırlı golcünün bonservisi FFP anlaşması sona erdikten sonra 2022 yazında 4 milyon dolar alınacak.

Mostafa Mohamed de tıpkı Henry Onyekuru gibi çıktığı ilk maçlarda takıma gol kazandıran ve beklenenin çok üstünde performans gösteren isimlerden biri oldu. Sarı kırmızılı takım şu an için devre arası transfer döneminde özellik takımın teknik direktörü Fatih Terim’in isteği üzerine kiraladığı oyunculardan oldukça memnun.