Galatasaray Orta Sahaya Transfer Yapmaya Hazırlanıyor

20 – 21 Temmuz tarihlerinde UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turunda Hollanda’nın PSV Eindhoven takımı ile karşılaşacak olan Galatasaray; 19 Haziran tarihinde yeni başkanını seçecek.

Başkanlık seçiminin ardından hem Fatih Terim’in hem de yeni transferlerin durumu netleşecek. Şu ana kadar yalnızca Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk’e imza attıran Galatasaray; önümüzdeki bir aylık sürede takıma ciddi takviyeler yapmak istiyor.

Galatasaray’ın Yeni Orta Saha Oyuncusu Kim Olacak

Geçtiğimiz sezonun ortasında Benfica’dan Gedson Fernandes’i kiralayan Galatasaray; bu oyuncudan istediği verimi almıştı. Ancak, Fernandes; Benfica’nın yaz kampına çağrıldı. Oyuncuyu yüksek bir bonservis bedeli karşılığında satmak isteyen Benfica; oyuncu için Ağustos ayının sonuna kadar beklemeyi düşünüyor. Merkez orta saha pozisyonuna ivedilikle transfer yapmak isteyen Galatasaray ise farklı isimleri transfer listesine aldı.

Benfica’nın sportif direktörü Rui Costa ile yakın ilişkiler içerisinde olan Galatasaray; orta saha pozisyonuna yapılacak yeni isim için yine Benfica’nın kapısını çalacak. Gedson Fernandes ile aynı jenerasyonun oyuncusu olan Florentino Luis’i kiralamak isteyen Galatasaray; bu transfer için bir hayli ısrarcı!

Rui Costa; Gedson Fernandes’in durumunun belirsiz olduğunu Galatasaray’a ifade etti. Sarı kırmızılı takıma Florentino Luis’i önerdi. Galatasaray’da başkanlık seçiminin ardından teknik direktör konusunun netleşmesiyle beraber Florentino Luis’in durumu da belli olacak.

Florentino Luis Kimdir?

19 Ağustos 1999 tarihinde dünyaya gelen oyuncunun boyu 1.84 metredir. Angola asıllı oyuncu; ön libero ve merkez orta saha pozisyonlarında forma giyiyor. Benfica ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşmesi bulunuyor.

Florentino Luis; Benfica altyapısından yetişmiş bir oyuncudur. 2019 yılının Ocak ayında A takıma yükselmiştir. 2018 – 2019 sezonunun ikinci yarısıyla beraber Benfica formasını terletmeye başlamıştır. 1.5 sezon geçirdiği Benfica’da bilhassa 2019 – 2020 sezonunda fazla forma şansı bulamamıştır. Florentino Luis; Benfica formasıyla 1.5 sezonda 32 maça çıkmakla beraber bir gol atıp bir de asist yapmıştır.

Florentino Luis; 2020 – 2021 sezonunda Fransa’nın ünlü takımlarından Monaco’ya kiralandı. Ancak, Monaco’da da fazla forma şansı bulamadı. 11 maçta yalnızca 262 dakika süre alarak hayal kırıklıklarıyla dolu bir sezon geçirdi.