Galatasaray ve Beşiktaş Kaan Ayhan’ın Peşinde

Süper ligin en önemli ekiplerinden olan Galatasaray ve Beşiktaş daha önce birçok alanda yarıştıkları gibi bu kez yine bir transfer yarışında bulunacaklar. Galatasaray ve Beşiktaş’ı yine karşı karşıya getiren o oyuncu ise Kaan Ayhan oldu.

TFF’nin getirmiş olduğu yabancı sınırı sebebiyle takımlar maç kadrolarında 3 tane yerli bulundurmak zorunda fakat gelecek sezon bu sayı 4’e çıkacak. Bu zorunluluktan dolayı takımlar kadro planlamalarını da buna göre yapıyor.

Milli Oyuncu Ayrılmayı Düşünüyor

Milli oyuncu Kaan Ayhan, İtalyan kulübü Sassuola’da istediği forma süresini bulamamasından dolayı italyadan ayrılmayı düşünüyor.

Bu sezon 3 maçta forma şansı bulan oyuncu sadece 97 dakika sahada kaldı. 26 yaşındaki milli oyuncu daha çok forma giyebileceği bir takıma transfer olmak istiyor. Kaan Ayhan geçen sezon İtalyan takımına transfer olmuştu.

Beşiktaş’ın Kaan Ayhan İsteği

Hem Şampiyonlar liginde hem de ligde yarışa devam eden Beşiktaş’ta milli ara öncesinde sakatlıklardan dolayı oldukça sıkıntı yaşamıştı. Sakatlıklardan başı ağrıyan kara kartalda rotasyonun en dar olduğu mevki ise stoper bölgesi olarak görülüyor.

Beşiktaş’ın milli stoper oyuncusu Kaan Ayhan’ı kadrosuna katması çok önemli bir konu. Çünkü milli oyuncu kara kartalın hem stoper rotasyonunu güçlendiriyor hem sağ bek i yedekleyebiliyor ve bunun yanı sıra yoğun maç temposunda Josef De Souza ile Atiba Hutchinson’u dinlendirebilmek adına Kaan Ayhan’ın kadroya katılması zorunluluk gibi.

Milli oyuncu Kaan Ayhan transferini Beşiktaş’ta zorunluk haline getiren bir diğer husus ise yabancı sınırı bu sezon geride bıraktığımız 8 haftada bile kadroya yazdığı 3 yerli oyuncudan istediği seviyede verim alamayan kara kartal bunun üzerine sürekli sahada 3 yerli bulundurmak zorunda olduğu için zaman zaman oyundan takımın kaliteli isimlerini kenara almak zorunda kaldı.

Bu durumdan dolayı Teknik direktör Sergen Yalçınında istediği oyunu istediği seviyede sahaya yansımasını göremedik. Beşiktaş Milli oyuncu Kaan Ayhan’ı kadrosuna katarak hem 3 pozisyonu yedeklemiş olacak hem de yabancı sınırında yaşadığı sorunları azaltacak. Teknik direktör Sergen Yalçının çok istediği oyuncu için Beşiktaş yönetimi transfer çalışmalarına başlamıştı.

Sergen Yalçının raporu ile harekete geçen Beşiktaş yönetimi oyuncu için anlaşma zemini arıyordu. İtalyan kulübü Sassuolo oyuncuyu kiralık olarak göndermek istemiyor.

Beşiktaş ise maddi sebeplerden dolayı oyuncuyu satın alma opsiyonu ile kiralık bir şekilde kadrosuna katmayı hedefliyor. Beşiktaş oyuncuyu ezeli rakibi Galatasaray’a kaptırmamak için oyuncu ve menajeri ile en yakın zamanda görüşmeyi planlıyor.

Galatasaray’da Transfer Planlaması Devam Ediyor

Geride kalan dönemde Avrupa liginde çok doğru bir performans ile zorlu Avrupa ligi grubunda liderlik koltuğunda oturan Aslan, geleceğin Galatasaray’ı sloganı ile yola çıkmış ve bu bağlamda transferler yapmıştı.