Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Transfer Rekabeti Hızlandı

Sezonu ikinci sırada tamamlayan Galatasaray ile üçüncü sırada bitiren Fenerbahçe’de şu anda seçimli genel kongre heyecanı yaşıyor. Her iki kulüpte yeni yönetimini belirleyecek.

Diğer yandan bu sezon şampiyonluğu Beşiktaş’a kaptıran ezeli rakipler, gelecek sezon şampiyonluğun en büyük adayı olmak istiyorlar. Bu yüzden hem Galatasaray hem de Fenerbahçe, gelecek sezon için transfer çalışmalarına başlamış durumdalar. Bu bağlamda, iki takım bir futbolcu için geçmişti birçok kez olduğu gibi yine karşı karşıya geldiler.

Mehdi Benatia İçin Karşı Karşıyalar

Sezonun ardından vakit kaybeden gelecek sezon için çalışmalara başlayan Galatasaray ve Fenerbahçe, bir futbolcuyu kadrolarına katmak için karşı karşıya geldiler. Ezeli rakipleri karşı karşıya getiren bu futbolcu, Fas asıllı Fransız futbolcu Mehdi Benatia oldu. İtalyan spor gazetecisi Ncolo Schira’nın yaptığı habere göre takımı Al Duhail’den ayrılan 34 yaşındaki Mehdi Benatia’nın önümüzdeki sezon Galatasaray veya Fenerbahçe’den birinde forma giyeceğini iddia etti.

Mehdi Benatia’nın Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2006 – 2007 sezonunda Fransa’nın Tours takımında başlayan Mehdi Benatia, daha sonra 2008 – 2009 ve 2009 – 2010 sezonlarında Fransa’nın bir başka takımı olan Clermont’a transfer olan Faslı futbolcu, Fransa kariyerinde toplamda 88 maça çıktı ve 2 gol attı. Ardından 2010 – 2011 sezonunda İtalya’nın Udinese takımına; 2013 – 2014 sezonunda ise Roma’ya transfer olan 34 yaşındaki futbolcu, ilk İtalya kariyerinde toplamda 134 maça çıkarak toplamda 12 gol atıp 1 de asist yaptı.

Mehdi Benatia daha sonra 2015 – 2015 sezonunda Almanya’nın Bayern Münih takımına transfer oldu ve iki sezon forma diydiği Alman devinde 46 maça çıktı. Bu maçlarda ise 3 gol atıp 2 de asist yaptı. Ardından kariyerinin ikinci İtalya macerasına başlayan Mehdi Benatia, 2016 – 2017 sezonun İtalya’nın uventus macerasına başladı. Burada toplamda 60 maça çıkan Faslı futbolcu, bu maçlarda 5 gol attı.

Daha sonra 2018 – 2019 sezonunda Katar’ın Al Duhail takımının yolunu tutan Mehdi Benatia, hala bu takımda oynamaya devam ediyor. Burada toplamda 65 maça çıkan Mehdi Benatia, 2 gollük bir performans sergiledi.