Galatasaray Yeni Yapılanma Sürecini Sürdürmekte Kararlı

Süper lig ekiplerinden Galatasaray geçen sezonun sonunda başkanlık seçimine gitmiş ve Burak Elmas kazanmıştı. Bu sonuç ile neredeyse takımın tüm çehresi değişti ve Galatasaray günü kurtarmak için değil geleceği kurtarmak adına önemli adımlar atmaya başlamıştı.

Yeni yönetim ekibi ile birlikte Galatasaray, hedefini geleceği korumaya ve kurtarmaya yönelik belirlemiş bu motto ile yola çıkılmıştı. Bu hedef doğrultusunda Galatasaray yönetimi önemli adımlar atmıştı. Bu adımlardan en önemlisi Galatasaray’da Avrupa kulüplerinin yaptığı gibi bir transfer heyeti kuruldu.

Bu düşünce etrafında tecrübeli teknik direktör Fatih Terim önderliğinde scout ekibinin, yönetimin görevlendirdiği bir ekibin ve teknik heyetin bulunduğu bir transfer ekibi kuruldu. 

Bu motto ve heyetin önderliğinde yeni bir yapılanma sürecine giren Sarı kırmızılılar haraketli bir yaz transferi geçirmiş ve birçok bölgeye önemli potansiyele sahip genç isimleri katmış ve kadrosunu güçlendirmeyi başarmıştı. Galatasaray devre arası transfer dönemi yaklaşırken kadrosundaki eksik bölgelere yada ihtiyaç duyulan bölgeleri iyileştirmek adına transfer çalışmalarına başladı.

Devre arası transfer döneminde bu yapılanma sürecine devam etme konusunda oldukça kararlı olan Galatasaray yönetimi gelecek transfer döneminde eksik ya da yeterli görülmeyen mevkilere takviyelerle takımı güçlendirip yapılanma sürecine devam etmeyi planlıyor.

Birçok genç oyuncu ile kadrosunda gençlik operasyonuna giden Galatasaray bazı mevkilerde rotasyonu güçlendirip oyuncularını forma rekabetine sokarak bu forma yarışı ile oyuncuların formunu yükseltmeyi hedefleyen Galatasaray çalışmaları sürdürüyor.

Galatasaray’da Yeni Genç Hedef Ole Solbakken

Devre arası transfer döneminde bu yapılanma sürecine devam etme konusunda oldukça kararlı olan Galatasaray yönetimi ve teknik heyet hız kesmeden çalışmalara başladı ve birçok mevkide yeni isimlere yöneldi.

Ülkemizdeki takımların Avrupa’nın büyük liglerinden önemli potansiyele sahip genç isimleri alması artık ekonomik olarak pek mümkün olmadığı için daha farklı ligler ve ülkelerde arayışlara başlamış ve bu şekilde kadrosuna çok fazla transfer ücreti ödemeden yıllık ücreti de makul tutarak oyuncu transfer etmeye çabalıyor.

UEFA Avrupa Konferans Ligi takımlarından biri olan Norveç temsilcisi Bodo Glimt bu sezon oldukça başarılı bir Avrupa kupası maçları performansı sergilemişti. Bodo Glimt’in hem kanatta hem de forvette görev alabilen 23 yaşındaki Ola Solbakken Galatasaray’ın radarına takıldı.

Bodo Glimt UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde oldukça başarılı performans sergilerken geride kalan 4 maçta 4 gol atmış ve takımının UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde attığı gollerin %36’sına katkıda bulunmuştu. UEFA Avrupa Konferans Ligi elemelerinde sahaya çıktığı 4 maçta ise 1 gol atıp 1’de asist yapmıştı.

Norveç liginde geride kalan 22 maçta ise 6 gol atıp 6 kez de takım arkadaşlarına serviste bulunmuştu.

Ola Solbakken Kimdir?

7 eylül 1998’de Norveç’in Melhus şehrinde dünyaya gelmişti. 23 yaşındaki genç oyuncu 1,86 m boyunda ve sol ayağını kullanıyor. Hem sağ kanatta hem de forvette görev alabilen genç oyuncu bu sezon 30 maçta 11 gol atıp 7 kez de asist yaptı.