İtalya

Galatasaray Yöneticisi Covid-19’a Yakalandı

Avrupa’da İtalya ve İspanya başta olmak üzere tüm şiddeti ile yayılan covid-19 virüsü 11 Mart’ta ülkemizde de yayılmaya başlamıştı. İtalya ve İspanya’da spor adamları ve futbolcularda da pozitif çıkan covid-19 virüsü ülkemizde de bir spor adamında görüldü.

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Abdürrahim Albayrak yapılan covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu tedaviye başlandı. Abdürrahim Albayrak’a yaşadığı sağlık sorunları sebebi ile geçen hafta Yeşilköy’de bulunan Acıbadem International Hastanesi’ne gitmiş burada semptomları corona virüsü semptomları olduğu için covid-19 test yapılmış ama test negatif çıkmış. Daha sonra tekrar test yapılan Abdürrahim Albayrak’ın ikinci testinin pozitif çıkması sonucu hemen tedavisi başlamıştır.

Abdürrahim Albayrak’a covid-19 teşhisi konmasından sonra eşi Şükran Albayrak’a da test yapılmış ve eşinin de testi pozitif çıkmıştır. Şükran Albayrak da tedavi altına alınmıştır. Abdürrahim Albayrak ve eşi Şükran Albayrak şu anda hastanede karantinaya altındalar.

Destek Mesajları

Spor dünyası ve spor kulüpleri Abdürrahim Albayrak’ın covid-19’a yakalanmasından sonra Abdürrahim Albayrak’a sosyal medya hesaplarından geçmiş olsun ve destek mesajları yayınladılar. Beşiktaş ve Fenerbahçe başta olmak üzere Abdürrahim Albayrak’a destek olan ve yalnız olmadığını hissettiren mesajlar yayınlandı.