Galatasaray Yüksek Maliyetten Kurtulmak İstiyor

Galatasaray’da seçimli genel kongreye sayılı günler kaldı. Sarı kırmızılılarda şu ana kadar 4 kişi başkanlık için adaylığını açıkladı. Galatasaray, 19 Haziran’da yeni başkanının ve yönetimini belirlemenin hesaplarını yapıyor. Sarı kırmızılı kulüp, daha sonra teknik direktörlük görevinden ayrılan Fatih Terim ile ilgili durumu netleştirmek istiyor. Hatırlanacağı üzere mevcut başkan hariç aday olan diğer isimler, gelecek sezon Fatih Terim ile yola devam istediklerini söylemişlerdi.

Bu yüzden Fatih Terim’in gelecek sezonda takımın başında kalıp kalmayacağı seçimli genel kongreden sonra belli olacak. Öte yandan sarı kırmızılı yönetim, transfer anlamında diğer takımlardan geri de kalmamak adına çalışmalara devam ediyor. Galatasaray’ın tranferdeki ilk hedefi ise takımda yer alan yüksek maliyetli futbolcuları göndererek bütçe de kar elde etmek olacak.

Falcao, Feghouli ve Diagne Takımdan Gönderilecek

Galatasaray’da bilindiği üzere özellikle yıllık olarak aldıkları maaşlar baz alındığında 3 futbolcu takım için yüksek maliyetli bir konumda. Bu futbolcular; Radamel Falcao, Sofiane Feghouli ve Mbaya Diagne. Sarı kırmızılı takımda bu üç futbolcu, aldıkları primler dışında yılda toplam 11.2 milyon euro kazanıyorlar. Bu yüzden sarı kırmızılı takım, yaz transfer döneminde bu futbolcular ile yollarını ayrımanın hesaplarını yapıyor.

Galatasaray’da takımdan gönderilmesi plananan Radamel Falcao’ya ABD’nin Inter Miami, DC United ve Portlan Timbers gibi takımlarndan talipler var. Henüz resmi bir teklif yapılmasa bile Kolombiyalı golcünün, bu takımlarından birine gönderilmesi planlanıyor. Bu sezon hem sakatlıktan hem de performans düşüklüğünden dolayı ilk 11’deki yerini kaybeden Sofiane Feghouli için ise Yunanistan’nın Olimpiakos takımı başta olmak üzere birkaç Avrupa kulübü oyuncu için teklif yapmaya hazırlanıyor.

Galatasaray, Cezayirli futbolcudan 1.5 – 2 nilyon euro arası bir bonservis geliri elde edebilirse bu futbolcu ile yollarını ayıracak. Öte yandan ara transfer dönemin İngiltere Premier Lig’e kiralık olarak giden Mbaye Diagne ise orada göstermiş olduğu performans ile dikkatleri üzerine çekti. Galatasaray, Senegalli futbolcusundan en az 5 milyon euro değerinde bir bonservis bedeli elde ederek takımdan göndermenin hesaplarını yapıyor.

Hedef 18 Milyon Euro

Galatasaray’da Radamel Falcao, Sofiane Feghouli ve Mbaye Diagne’nin yıllık maliyetleri bilindiği gibi şu anda 11.2 milyon euro. Sarı kırmızılılar, bu 3 futbolcu ile bonservis gelirleri elde ederek yollarını ayırıp bütçe içerisinde toplamda 18 milyon euro’luk bir kar elde etmek istiyor.