Galatasaray’da 5 Oyuncu İçin Transfer Hareketliliği

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Galatasaray, yoğun bir şekilde geçirdiği transfer yaz döneminde 5 isimle gündeme geldi. Gündeme geldiği isimlerle imzaları atma yolunda olan Sarı Kırmızılı ekibin son gelişmeleri ise şu şekilde;

30 yaşındaki Danimarkalı oyuncu Jens Stryger Larsen’i radarına alan Sarı Kırmızılı ekip, kulübü Udinese ile görüşmelere başlamış ve hatta teklifini de yapmıştı.

Galatasaray’ın 2 milyon Euro teklif ettiği sağ bek için ekstra olarak yıllık 1 milyon Euro ödenmesi planlanırken sağ bekin kulübü kapıyı 4 milyon Euro’dan açtığını açıkladı. Vazgeçmeye niyetli olmayan Aslan’ın temasları arttırdığı ve bu yolla ücret konusunda çıtasını aşacağı düşünülüyor.

Berkan Kutlu Transferi 3 Milyon Euro’ya Bitirilecek!

Yeni sezon için düşünülen isimlerden biri olan Berkan Kutlu için takımı Alanyaspor ile görüşmelere başlanmıştı. Alanyaspor’un 5 milyon Euro istediği 23 yaşındaki orta saha için Aslan’ın teklifi 2.5 milyon Euro olurken ekstra olarak da bir oyuncu teklif edildi.

Görüşmelerin olumlu tamamlanması beklenirken transferin 3 milyon Euro ile tamamlanması bekleniyor.

Diğer isimlere nazaran listeye giren Gedson Fernandes ile anlaşmalar sağlandı. Son detayların görüşüldüğü aşamada Galatasaray ile Benfica arasında kiralama yöntemi konuşuluyor.

Sarı Kırmızılı ekibin 2 milyon Euro kiralama teklifi ile birlikte diğer taraftan 8 milyon Euro’ya satın alma opsiyonu de gündeme geldi. Benfica ile sıcak temaslar devam ediyor.

Aanholt İçin Anlaşma Sağlandı, Şu Anlık Bekletiliyor

Galatasaray’ın sol bek açığını güçlendirmek için düşündüğü isimlerden biri Hollandalı futbolcu Patrick Van Aaholt’tu. Uzun süren görüşmeler sonrası Hollandalı oyuncu ile anlaşma sağlanırken 3 sene için 5 milyon Euro detayları gündeme geldi.

Oyuncunun şu an için bekletildiği ifade ediliyor.

Galatasaray’ın şu an için gündemindeki son ve aynı zamanda Aaholt’u bekletme sebebi olan isim ise Layvin Kurzawa oldu.

Galatasaray’ın PSG’ye futbolcunun 4 milyon Euro’luk bedelini yarı yarıya ödeme teklifini sunmuştu. PSG’de oyuncunun gelecek sezon düşünülmemesi Galatasaray ile yolların birleşme ihtimalini arttırırken yarı yarıya ödeme teklifinin kabul edilmesi halinde Aaholt’tan vazgeçilecek.

Tam tersine PSG olumlu bakmazsa ile Aaholt’un Sarı Kırmızı forma giymesi üzerine gidilecek.