Galatasaray’da Alex Moreno Transferi İçin Umut

Yeni sezon hazırlıklarını tam gaz devam ettiren Galatasaray, yeni transfer girişimleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Marcelo Saracchi ile devam etmeyeceği kesinleşen Sarı Kırmızılıların gündemini uzun süredir meşgul eden isim Alex Moreno, bir kez daha meşgul etti. 28 yaşındaki başarılı futbolcuyu takımının renklerine bağlamaya çalışan Aslan’a umut doğdu. Bu umudun sebebi ise Juan Miranda oldu.

Juan Miranda eski kulübü Barcelona’dan sıfır maliyetle Betis’e transfer olması Moreno’nun boşa çıkmasına sebep oldu. Bunu fırsat bilen Sarı Kırmızılı yönetim harekete geçmede vakit kaybetmedi. Saracchi’nin ardından sol bek arayışı devam eden Aslan’ın istediği umut bulunurken yapılacak girişimlerin ne sonuç vereceği büyük bir merak haline geldi. Diğer taraftan ise sol bek Moreno’nun Betis’in kapısını tekrar çalacağı iddiaları geldi.

İspanyol Basınından Haberler Gecikmedi, Galatasaray’a Yer Verildi

İspanyol basını bu gelişmelere yer verirken Galatasaray’ın adı da haberlerde geçti. Sevilla kulübünün Alex Moreno’yu transfer edilebilir bir oyuncu olarak piyasaya sürdüğünü söyleyerek başlayan haber, Galatasaray’ın ilgisinden bahsederek devam etti. Teknik direktör Fatih Terim’in de ismi geçerken Sarı Kırmızılıların İspanyol ekibinin durumuyla ilgili olduğu haberde kendisine yer buldu.

Fakat Sarı Kırmızılılar bu süreçte tek talip olarak yer almıyorlar. Napoli ve Marsilya’nın da başarılı sol bek için kapıda olduğu iddia edildi. Bu durum Aslan’ın işini zorlaştırdı fakat yine de Moreno için Aslan’ın en büyük ihtimal olarak yer aldığı düşünülüyor.

Galatasaray’ın Teklifi Yeterli Olmayabilir, Zam Kapıda…

Barcelona’nın altyapısından çıkan Alex, Galatasaray’ın birinci önceliği… Fakat Moreno’nun 2019 yılında Vallecan’dan Betis’e 7 milyon Euro’ya transfer olması düşündürdü. Sarı Kırmızılı yönetimin daha öncesinde Moreno için 3.5 milyon Euro’luk teklifini bu süreçte arttırması beklenirken yönetimin bu konuda zorluk çekeceği de düşünülüyor. Diğer taraftan Alex Moreno, kariyeri boyunca 289 maça çıkarak dikkatleri üzerine çekerken 6 gol sevinci yaşattı ve 20 de asist başarısı gösterdi. Başarılı sol kanat oyuncusu skorer kimliği ile ön plana çıkarken tekniği ve hızıyla da dikkat çekmeyi ve adından söz ettirmeyi başarıyor.