GALATASARAY’DA DEVRE ARASI TRANSFERİ İÇİN HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da süper lig’ de ilk yarının bitmesine 4 haftalık kısa bir süre kala transfer çalışmalarına hız vermiş durumdalar.

Transfer de devre arası sarı kırmızılı takım için oldukça önem kazanmış durumda. UEFA Avrupa liginde de yoluna son 16’ da devem edecek olan Galatasaray kadrosunu güçlendirerek Avrupa ‘da bir kupa daha almak istiyorlar.

Sezon başında kadroda yeni bir planlama ile başlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray genç isimler ile güçlendirdikleri kadrosuna tecrübeli oyuncular ile beraber daha güçlü bir takım haline getirmek istiyorlar.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim’ in transfer listesini oluşturdukça yönetime verirken daha önce de pesinde oldukları kadroya katmak istedikleri 27 yaşındaki Milli oyuncu Okay Yokuşlu için yeniden devre arasında devreye girmek istiyorlar.

FATİH TERİM OKAY YOKUŞLU’YU İSTİYOR

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik adamı Fatih Terim 27 yaşındaki milli oyuncu şuan İspanyol ekibi Celta Vigo’ da forma giyen Okay Yokuşlu’ yu kadroda görmek istiyor.

UEFA Avrupa Ligin’ de son 16’ya adını yazdıran ve sonun da kupa istedikleri bu yolda kadrosunu güçlendirme kararı alan sarı kırmızılı takım Galatasaray, devre arası transferi çok önemli olmuş durumda.

Avrupa da son 16’ da güçlü rakipleri karsısında sağlam bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım devre arasında kadrosuna katacakları oyuncular ile UEFA Avrupa liginde final’ e kadar gitmek istiyorlar.

Teknik adam Fatih Terim’ de bu yönde transfer listesini hazırlamaya başlayan tecrübeli teknik adam yerli oyunculara yöneldi. Bu sezon İspanya’ da Celta Vigo formasıyla 6 maçta sadece 32 dakika forma giyebilen 27 yaşındaki Okay Yokuşlu ile yakından ilgilenen ve daha önce de kadroda görmek isteyen Terim bu kez devre arasında oyuncunun transferini bitirmek istiyor.

İspanyol kulübünden izin alarak milli oyuncu Okay Yokuşlu ile de görüşen Fatih Terim kadroda görmek istediğini bizzat dile getirdi.

27 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu Okay ise daha önce den de Türkiye’ye gelme konusuna soğuk bakan ve kariyerine Avrupa’da devam etmek isteyen 27 yaşındaki futbolcunun fikrinin değiştire bileceği öğrenildi.

OKAY YOKUŞLU PERFORMANSI

27 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu Okay Yokuşlu Altay ile başlayan futbol kariyeri sırası ile Kayserispor, Trabzonspor ve İspanyol kulübü Celta Vigo’ ya 6 Milyon Euro’ ya transfer olmuştu.

İspanyol ekibinden sonra İngiltere Premier Lig’ de West Brom ‘ da kiralık olarak oynayan oyuncu bu sezon İspanyol kulübüne geri döndü ancak bu sezon da kadroda süre bulmak ta zorlanıyor.

İspanyol kulübü Celta Vigo ile 30 haziran 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunana orta saha oyuncusunun piyasa değeri 7 Milyon Euro civarında görünüyor.