GALATASARAY’DA ESKİLER GİDİYOR

Sarı kırmızılı Galatasaray ekibinde yeni sezona hazırlık için eski oyunculardan vazgeçildi. Fatih Terim’e Galatasaray yönetimi eski oyunculardan yollarını ayıracakları kişiler ile listelerini tamamladı sezonun sonunda bu isimlerle sözleşmelerini yenilemeyecekler.

Yeni sezon için yeni oyuncular ve yeni transferler için şimdiden çalışmalara başla Galatasaray ekibinde eskilerin gidip yenilerin gelmesiyle daha güçlü daha başarılı ve en önemlisi daha istikrarlı bir Galatasaray hedefleniyor.

GALATASARAY’DA YAPRAK DÖKME ZAMANI

Sarı kırmızılı Galatasaray ekibi bu sezon şampiyonluğun gerisinde kaldı. İstenilen maçları ve kesin gözüyle bakılan maçlarda alınamayan galibiyetler nedeniyle Galatasaray milli maç arasına lider konumunda girebilecekken ikinci sırada girdi. Bu yüzden yeni sezona girmeden önce bu sezonun sonunda performans düşüklüğü yaşadı yüksek maliyetli olan oyuncular ile yollarını ayırma kararı aldı.

İlk olarak Belhanda ile yollarını ayıran Galatasaray yönetimi sonrasında ise yüksek maliyetli olarak gördüğü Feghouli ve Saracchi ile de yollarını ayıracak. Saracchi’nin hem maliyet yükü fazla hem de iki sezondur kiralık olarak Galatasaray’da forma giyen bu oyuncunun sakatlık problemi bir türlü açılamıyor ve bu yüzden de istenilen performansı sahaya sunulamıyor.

Bir diğer düşük performansa bekleneni karşılamayan isim de Babel. Babel Aslında şampiyonlar Ligi’nde iyi bir performans sergiliyorken Galatasaray değil senden beklentileri karşılayamadı ve bu yüzden sezon sonunda sözleşmesi yenilenmeyecek olan oyuncular listesine girdi.

Muslera’nın sakatlığı süresince Kasımpaşa’dan transfer edilen kaleci Fatih Öztürk de istenilen performansı veremediği için ve kötü bir performans ile sahada yer aldığı için Galatasaray yönetimi tarafından sezon sonunda sözleşmesi yenilenmeyecek olan isimlerin oldu listeye girdi. Fatih Öztürk önüne gelen bu şansı iyi değerlendiremedi.

GALATASARAY’DA BAZI İSİMLER FIRTINAYA

Galatasaray’ın sezon sonunda ayrılacağı iki ismi Trabzonspor teknik direktörü Abdullah avcı radarına aldım. Emre Akbaba Alanyaspor’dan transfer edilmiştir fakat Düşük performansı nedeniyle sezon sonunda Galatasaray’dan ayrılacak.

Linnes Çok uzun zamandır Galatasaray formasıyla sahaya çıkıyor onu da sezon sonunda Trabzonspor’a bedelsiz olarak Transfer edilmesi gündemde. Bu iki isim Galatasaray’dan ayrılıp Trabzonspor’a geçebilir çünkü Abdullah Avcı bu iki isimle de görüşmelere başladı.