GALATASARAY’DA GALİBİYET HARİTASI

Şampiyonluk kupasını çok az bir zaman kala Galatasaray tarafından şampiyonluk hesaplamaları tekrardan yapıldı. Şu an Spor Toto Süper Lig’de ikinci sırada 61 puanda olan Galatasaray ekibi bir üst rakibi olan Beşiktaş ile aralarında üç puan fark var.

Galatasaray bundan sonra oynanacak olan ve 11 haftanın kaldığı şampiyonluk kupasında her maçı kazanmak durumunda. Ayrıca her üç puan ve alaca hatta her bir puan oldukça önemli bir konumda yer aldığı için Galatasaray her maça özenli bir şekilde hazırlanacak.

GALATASARAY’DA İLK HEDEF HATAYSPOR

Patates Berlin 32. haftasında Hatayspor ile karşı karşıya gelecek olan Galatasaray ekibi bu maçı kazanarak yeni bir galibiyet serisini başlamayı hedefliyor. Milli maç arasında milli maça gitmeyen oyuncularıyla hazırlıklarına başlayan ve sonrasında da milli maçtan gelen oyuncularla da bu hazırlıklarına devam ettiren Galatasaray ekibi oldukça formda ve bu maçı kazanmayı düşünüyor.

Fatih Terim eski sistemine geri dönecek. Artık tek forvet de sahaya çıkacak olan Galatasaray çift forvet de istediği etkiyi bulamadığı için eski sistemine geri dönmeye karar kıldı. Tek forvete destekleyecek bir ilk 11 ile sahaya çıkacak olan Galatasaray galibiyet serisini başlatacak ilk maç olarak Hataysporu yenmek durumunda. Bundan sonra telafisi olmayan haftalar olduğu için Galatasaray’ın kaybetme lüksü yok.

Hatayspor maçı için oldukça iyi bir şekilde hazırlanan Galatasaray ekibi hocaları Fatih Terim yönetiminde sıkı bir hazırlık kampına girdi.

Özellikle milli maça giden oyuncularını yakından takip eden Fatih Terim ve ekibi oyuncularını ilk 11’de nasıl değerlendirecek konusunda da oldukça güzel bilgiler topladı ve oyuncularını ne kadar fonda olduğunu milli maçlarda da görünce gururlandılar.

GALATASARAY’DA ALTERNATİF 11

Tek forvet olarak Mostafa Mohamed ile devam edecek olan Fatih Terim öğrencisine güveniyor. Tek forvet olarak Muhammedim sahaya dahil edecek olan Fatih terim onu destekleyecek olan bir ilk 11’i tasarladı. Savunmanın merkezinde Ryan Donk ve ona ekip arkadaşı olarak da ya Ozornwafor ya da başarılı oyuncu Taylan Antalyalı gelecek.

Orta sahada Gedson Fernandes ve Sofiene Feghouli olurken Yedlin, Marcao ve Luyindama kart cezalısı olduğu için Hatayspor maçına çıkamayacak isimler arasında yer alır. Aynı zamanda pazar günü yapılan antrenman sırasında sakatlanan kerem Aktürkoğlu’nun durumu ise maç günü belli olacak.

Galatasaray bu maçı kazanmak istiyor ve yeni bir galibiyet serisine başlamak istiyor. Beşiktaş’a yaklaşmakta onu geçmek için önündeki tüm maçları kazanmak durumunda olan Galatasaray mayıs ayında Beşiktaş’ı de derbide karşı karşıya gelecek. Mayıs ayına kadar rakibiyle karşı karşıya gelene kadar lider konumunda oturmak isteyen Galatasaray bu avantajları kaçırmak istemiyor.