Galatasaray’da Gedson Fernandes Durumu

Galatasaray’da Gedson Fernandes Durumu

18 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Galatasaray’da özellikle kiralık olarak sözleşmesi sona eren futbolcular ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bilindiği üzere geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ara transfer döneminde Galatasaray’a kiralık olarak gelen futbolculardan biri olan Gedson Fernandes’in sezon sonunda sözleşmesi sona erdi.

Bu yüzden Portekizli futbolcu, bonservisini elinde bulunduran takım olan Benfica’ya geri dönmek zorunda kaldı. Fakat yarım sezonluk performansından memnun kalan sarı kırmızılılar, 22 yaşındaki futbolcuyu gelecek sezonda da kiralamak istiyor. Bu yüzden önümüzdeki günlerden yeni başkanını ve yönetimini seçecek olan Galatasaray’ın ilk hedefi ise bu futbolcuyu tekrardan takıma kazandırmak olacak.

Galatasaray’a Benfica’dan Kötü Haber

Gedson Fernandes’i tekrardan takıma katmak isteyen Galatasaray’a oyuncunun kulübü Benfica’dan kötü haber geldi. Gelen bilgilere göre Portekiz temsilcisi, Gedson Fernandes’i kamp kadrosuna dahil etti. Bu yüzden, futbolcu için yapılacak olan tekliflere Ağustos ayına kadar net bir cevap verilmeyecek. Eğer Benfica, Gedson Fernandes’in performansından memnun kalırsa takımda tutacak, eğer memnun kalmazsa daha yüksek bir bedel ile başka takımlara tekrardan kiralayacak.

Gedson Fernandes’in Forma Giydiği Kulüpler ve İstatistikleri

Futbolculuk kariyerine Portekiz’in Benfica takımında başlayan Gedson Fernandas, Benfica’nın U19 takımı ile birlikte hepsi ilk 11 olmak üzere toplamda 14 maça çıktı ve bu maçlarda 1 gol attı. Daha sonra Benfica’nın B takımında oynamaya başlayan Portekizli futbolcu, 33’ü ilk 11 olmak üzere toplamda 40 maçta görev yaptı ve bu maçlarda toplamda 5 gol attı.

Ardından 2018 – 2019 sezonunda Benfica’nın A takımında forma giymeye başlayan 22 yaşındaki futbolcu, ilk sezonunda 28’si ilk 11 olmak üzere 45 maçta oynadı ve bu maçlarda 2 gol atıp 2 de asist yaptı. Daha sonra 2019 – 2020 sezonunun ilk yarısında Benfica’da oynamaya devam eden Gedson Fernandes, 7’si ilk 11 olmak üzere toplamda 12 maça çıktı fakat gol veya asist katkısı sağlayamadı.

Ardından 2019 – 2020 sezonunun ikinci yarısında ise İngiltere’nin Tottenham takımına transfer oldu. Burada 4’ü ilk 11 olmak üzere toplamda 14 maçta görev yapan Gedson Fernandes, gol veya asist katkısı sağlayamadı. 2020 – 2021 sezonunun ikinci yarısında ise Galatasaray’a transfer olan orta saha oyuncusu, 17’si ilk 11 olmak üzere toplamda 18 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda 1 gol atıp 3 de asist yapmayı başardı.