Galatasaray’da Milli Oyuncuların Performansı

Süper Lig’de bu sezon istediği sonuçları almak konusunda zorlanan Galatasaray, 12’inci haftada oynadığı Karagümrük maçından sonra milli araya girmişti.

Farklı Milli Takımlara 12 oyuncu göndermeyi başaran Sarı Kırmızılılarda, bazı oyuncuların takımlarında gösterdikleri performans oldukça gurur vericiyken, bazı oyuncuların performansı ise Fenerbahçe maçı öncesi endişe verdi.

Galatasaraylılar Golleri Attılar

Galatasaray’da Milli Takımlarına giden oyunculardan Kerem Aktürkoğlu, Halil Dervişoğlu ve SofianeFeghouli’nin oynadıkları maçlarda attığı goller, Galatasaraylı taraftarları mutlu etti. Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray’da gösterdiği şahane performansı Milli Takım’da da devam ettirmeyi başardı ve hem Cebelitarık hem de Karadağ maçında gol atmayı başardı.

Galatasaray’ın bir diğer genç oyuncusu Halil Dervişoğlu da Milli Takım’da 2 gol atmayı başarırken, bu gollerin 2’si de Cebelitarık karşısında geldi. Cengiz Ünder’in sakatlanarak kadrodan çıkarılmasından sonra kadroya dahil edilen Barış Alper Yılmaz, Cebelitarık karşısında oynadığı maçta 90 dakika sahada kalmayı başarırken, 21 yaşındaki oyuncu bu maçla birlikte ilk kez Milli Takım forması giymeyi başardı. Karadağ maçında da forma giymeyi başaran Barış Alper Yılmaz, 21 dakika sahada kaldı.

Bu sezonun ilk haftalarında oldukça eleştirilere maruz kalan ancak son haftalarda hem Süper Lig hem de Avrupa Ligi’nde gösterdiği performansla takdirleri toplamaya başlayan Sofiane Feghouli, Cezayir Milli Takımı’nın Cibuti ve Burkina Faso karşısında oynadığı maçların ikisinde de birer gol atmayı başararak galibiyetlere katkı sunmayı başardı.

Romanya Milli Takımı’nda forma giyen Galatasaray’ın yeni yıldızı OlimpiuMorutan’ın durumu belirsizliğini koruyor.

Galatasaray’ın Mısırlı golcüsü Mustafa Muhammed, Milli Takımı ile birlikte çıktığı 2 maçta 46 dakika görev alabilirken ChristianLuyindama, FernandoMuslera ve DeAndreYedlin 2 maçta da 90 dakika sahada kalan oyuncular olarak öne çıktılar. Galatasaray’ın orta sahadaki yerli oyuncularından Berkan Kutlu 21 dakika forma giyerken, Taylan Antalyalı iki maçta da forma giyemeyen tek Galatasaraylı oyuncu oldu.

Muslera Endişe Veriyor

Galatasaray’da uzun bir zamandır kaleyi koruyan ve taraftarların sevgilisi olan FernandoMuslera, kariyerinin en formsuz dönemlerinden birisini yaşıyor. Galatasaray’ın bu sezon yediği gollerde birçok direkt veya dolaylı hatası bulunan Uruguaylı kaleci, Uruguay Milli Takımı’nın Bolivya karşısında aldığı mağlubiyette de çok kötü bir hata yaparak takımının geriye düşmesine neden oldu.

Bu sezon yaptığı direkt hatalar nedeniyle birçok golü kalesinde gören Fernando Muslera’nın bu durumu Galatasaraylı taraftarlara endişe verirken, Uruguaylı kalecinin bir alternatifinin olmaması da can sıkıyor.

Galatasaray’ın yedeklerinde Fatih Öztürk ve İsmail Çipe alternatif olarak bulunsa bile bu oyuncuların istenilen seviyelere yaklaşamaması nedeniyle FernandoMuslera her maçta sahada olmak durumunda kalıyor.

Uruguay gibi Türkiye’ye oldukça uzak bir ülkeye Milli Takım maçları için giden ve uzun yolculuklardan sonra dinlenemeden tekrar sahaya çıkmak zorunda kalan Fernando Muslera’nın Fenerbahçe maçında göstereceği performans belirleyici olacak.