Galatasaray’da Mohamed Sherif Transferinde Son Durum

Galatasaray’da Mohamed Sherif Transferinde Son Durum

18 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Galatasaray’da geride bıraktığımız sezonda sıkıntı yaşanan mevkilerden biri forvet hattı olmuş ve sarı kırmızılılar takımdaki forvetlerden beklediği verimi alamamıştı. Bu yüzden gelecek sezon bu mevkiye ciddi takviye yapmak isteyen Galatasaray, son birkaç hafta içerisinde farklı forvetleri gündemine aldı. Sarı kırmızılılar, özellikle önümüzdeki günlerde oynayacağı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı öncesinde başta forvet olmak üzere birkaç mevkiye transferlerini yetiştirmek istiyor.

Galatasaray’dan Sonra Yunan Takımı Olympiakos Talip Oldu

Galatasaray’da hem gelecek sezonun hazırlıkları hem de transfer çalışmaları devam ediyor. Sarı kırmızılılar yaz transfer sezonunda özellikle takviye yapmak istediği mevkilerden biri de forvet pozisyonu. Hatırlanacağı üzere Galatasaray, forvet mevkisi için birçok oyuncuyu listesine almış durumda. Bunlardan biri de Mısır’ın Al Ahly takımında forma giyen Mohamed Sherif olmuştu.

Gelen son bilgilere göre ise Mısırlı forveti listesine alan tek takım sarı kırmızılılar değil. Yunanistan’ın Olympiakos takımı da 25 yaşındaki forvet için girişimlere başladı. Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde Afrika Şampiyonlar Ligi Finali kapsamında Kaizef Chefs – El Ahly takımları kozlarını paylaşacak. Yunan spor medyasında çıkan haberlere göre ise Olympiakos kulübü scoutlarının, Mohamed Sherif’i bu final maçında yerinden takip edecekleri belirtildi.

Mohamed Sherif’in Forma Giydiği Kulüpler ve İstatistikleri

Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan Mohamed Sherif, futbolculuk kariyerine 2018 – 2019 sezonunda Mısır takımlarından Al Ahly’de başladı. 1 sezon boyunca 2’si ilk 11 olmak üzere 9 maçta sahaya çıkan Mısırlı futbolcu, bu maçlarda 2 gol attı. Daha sonra 2019 – 2020 sezonunda ise bir başka Mısır takımı olan Ennpi Club’a kiralık olarak giden 25 yaşındaki futbolcu, burada 1 sezonda 26’sı ilk 11 olmak üzere 30 maçta görev yaptı ve bu maçlarda 13 gol ve 3 asistlik bir performans ortaya koyarak toplamda 17 gole katkı sağlamış oldu.

25 yaşındaki Mısırlı forvet, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise eski takımı Al Ahly forması ile 29’u ilk 11 olmak üzere 39 maçta sahaya çıktı. Mohamed Sherif, bu maçlarda 21 gol atıp 3 de asist yaparak toplamda 24 gole katkı sağlamayı başardı.