Galatasaray’da Plan Yerli Oyuncular

Sarı Kırmızılılarda hücüm hattının sağında ve solunda oynayan Emre Kılınç ve Oğulcan Çağlayan, orta sahada görev yapan yetenekli oyuncu Taylan Antalyalı, sol bek mevkisinde görev yapan Emre Taşdemir, sakatlıktan kurtulan teknik futbolcu Emre Akbaba Tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim’in bu sezon Sarı Kırmızılılarda takıma adapte olan isimlerden bazıları.

Fatih Terim’in hedefinde Kerem Aktürkoğlu, Emin Bayram ve Ali Yavuz Kol gibi genç oyuncuları bu kadroya adapte etmek var.

Sarı Kırmızılı takımda bu sezon forma mücadelesi ve bazı yaşanan zor kadro varyasyonları nedeniyle kadronun genel yapısında değişimler başladı.

Süperlig’de Sarı Kırmızılıların şu an oynadığı formasyon ve kadro seçimleriyle sezon başında düşünülen kadro ve varyasyonlar arasında çok büyük bir fark var.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’i zorlayan durumlarda bazıları sakatlıklar ve yeni tip koronavirüs olan Covid-19 ve pandemi dönemi.

Bu sebeplerden dolayı takımda sık sık rotasyona gitmek zorunda kalan Fatih Terim kadroda denediği oyuncular ile Galatasaray’da takım kabuğunu beklenmeyen bir şekilde değiştirdi.

Bu beklenmeyen olaylar sonrası zararı en az hasarla atlatabilme adına tecrübeli teknik adam Fatih Terim’e güven veren futbolcuların forma giydiği görüldü.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim hem Taylan Antalyalı‘yı hem de Demir Grup Sivasspor’dan bonservissiz bir şekilde takıma dahil olan Emre Kılınç’ı efektif bir şekilde kullandı.Geçtiğimiz sezon gündemde bile olmayan bu isimlerin bu sezon Sarı Kırmızılıların kadroda vazgeçilmez isimlerinden sadece bazıları.

Verilen Fırsatı iyi değerlendirdiler

Forma şansı için mücadele eden ve kendini göstermeye çalışan bu oyunculardan Oğulcan Çağlayan geçtiğimiz sezon Çaykur Rizespor takımında yedek kulübesinde otururken bu sezon Galatasaray takımının vazgeçilmezlerinden biri oldu.

Bunun yanı sıra sol bek pozisyonunda görev alan Emre Taşdemir de Galatasaray‘a geldiği andan itibaren yakalamış olduğu en iyi form grafiğini sergiliyor.

Takıma hücumda sağladığı fayda ile adından sık sık söz ettiren Emre Taşdemir, Saracchi’nin sakatlık sürecinde tecrübeli teknik adam Fatih Terim’in verdiği şansı en iyi şekilde kullanmaya, sarı-kırmızı formayı kalıcı olarak kapmaya çok yakın.