Galatasaray’da PSV Hazırlıklarında Son Durum

Galatasaray’da seçimli genel kongrenin tamamlanmasının ardından sarı kırmızılıların yeni başkanı belli oldu. Seçim sonuçlarına göre Galatasaray’ın tarihindeki 38. Başkanı Burak Elmas oldu. Burak Elmas, seçimden sonraki gün mazbatasını aldıktan sonra ilk iş olarak sözleşmesi sona erdiği için görevinden ayrılan teknik direktör Fatih Terim’i yeniden takımın başına getirdi. 67 yaşındaki tecrübeli teknik adamın takımın başına yeniden geçmesinin ardından Galatasaray’da gelecek sezon için hazırlıklar başlamış oldu.

Öte yandan yine seçimden birkaç gün sonra yeni başkan Burak Elmas, Florya Metin Oktay Tesisleri’ne giderek teknik direktör Fatih Terim ile görüştü. İkili arasındaki bu görüşmede takımın genel durumu hakkında bir konuşma gerçekleşti.

Teknik direktör Fatih Terim, bu görüşmede ayrıca geçen sezon yaşadığı sıkıntıları anlattı ve devamında yapılması gereken transferlerin listesini yeni başkana sundu. Başkan Burak Elmas ise teknik direktör Fatih Terim’e transferler için kendisinin ve yönetiminin elinden geleni yapacaklarına dair söz verdi.

Galatasaray’ın Transfer Çalışmaları

Galatasaray’da yönetim ve teknik heyetin göreve başlamasının ardından hem gelecek sezonun hazırlıkları hem de transfer çalışmaları hız kazandı. Bilindiği üzere Galatasaray, geçen sezon ara transfer döneminde önemli futbolcuları kadrosuna katmıştı. Bu futbolculardan Gedson Fernandes, Henry onyekuru ve Halil Dervişoğlu takıma kiralık olarak gelmişti. Fakat bu futbolcuların kiralık olan sözleşmeleri sona erdi.

Teknik direktör Fatih Terim, bu üç futbolcunun da performansından memnun kaldığı için gelecek sezonda takımda olmalarını yönetime iletmişti. Galatasaray yönetimi ise bu futbolcuları tekrardan ya kiralık olarak ya da uygun şartlar altında bonservislerini alarak takıma yeniden katmak adına harekete geçti.

Önümüzdeki günlerde bu futbolcuların son durumları hakkında daha somut adımlar atılacak. Öte yandan transfer çalışmalarına devam eden sarı kırmızılıların beklenmedik bir futbolcuya daha teklif yaptığı öğrenildi.

Galatasaray’dan Dorukhan Toköz’e Teklif

Gelecek sezon için transfer girişimlerini sürdüren Galatasaray, geçen sezon Beşiktaş’ya oynayan fakat sözleşmesi sona erdiği için takımdan ayrılan Dorukhan Toköz’ün menajeri iletişime geçti. Sarı kırmızılılar, genç futbolcunun menajerine eğer yurt dışında bir takım ile anlaşmadıysanız biz size yıllık 1.5 milyon euro vermeye hazırız şeklinde bir teklif yaptığı iddia edildi. Öte yandan Dorukhan Toköz cephesinin ise henüz bu teklife bir yanıt vermediği belirtildi.