Galatasaray

Galatasaray’da Şok İstifa

Türk futbolunun 3 büyüklerinden Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in yardımcısı olan Hasan Şaş istifa haberini sosyal medya hesabından duyurdu. Galatasaray takımının eski ve başarılı bir futbolcusu olan 43 yaşındaki spor adamının istifası Galatasaray camiasında ve spor dünyasında şaşkınlık yarattı.

Hasan Şaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çok sevdiği takımı Galatasaray’dan kendi isteği ile ayrıldığını ve en kötü günde bile kendisine destek olan taraftarlara da teşekkürlerini iletti.

Sarı kırmızılı kulüp ise Hasan Şaş’ın istifasını doğrularken Futbol A Takımı Yardımcı Antrenörlük görevi yapan Hasan Şaş’a verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek bundan sonraki spor hayatında başarılar diledi.

2020-2021 Sezonunda Yoktu

Hasan Şaş’ın istifasının nedeni merak edilirken Fatih Terim ile arasında yaşananların istifaya giden yolu hazırladığı iddia edildi. Hasan Şaş, Fatih Terim ile Galatasaray’da 6 şampiyonluk yaşamıştı ve Fatih Terim’in 2020-2021 futbol sezonunda Hasan Şaş ile yolları ayırmak istediği söylentileri ortaya çıktı. Fatih Terim’in Hasan Şaş ile sezon ortasında ipleri kopardığı ama sezon sonunun beklediği Hasan Şaş’ın da bunun üzerine istifa ederek kendisinin ayrıldığı alınan haberler arasında bulunuyor.