Galatasaray’da Yaşanacak Muhtemel Ayrılıklar

Süper Toto Süper Lig’i geçen sezon şampiyon Beşiktaş ile aynı puanla kapatıp ikinci olan Galatasaray’da yeni sezon öncesi hazırlıklar devam ederken takımdan ayrılacak isimler de belli olmaya başladı.

Sarı kırmızılı yönetim hem performans hem de maliyet hesabına göre hareket ederek takımı baştan tasarımlamak istiyor. Özellikle gelen sezon takımda performansları yüzünden sürekli eleştirilerin odağında olan isimlerle yolların ayrılması bekleniyor.

Başkanlık seçimlerinin henüz gerçekleşmediği Galatasaray’da Fatih Terim’in geleceği de henüz kesinlik kazanmadı. Tüm bu süreçlerin içinde yeni sezon için hazırlıklarına başlayan Galatasaray kadrosuna yeniden şekillerken iki Türk isim ile imzaları attı. Alparslan Öztürk ve Aytaç Kara ile sözleşme imzalayan Galatasaray yeni transferin de peşinden koşuyor.

Feghouli ve Falcao Takıma Çok Maliyetli

Yeni sezonda Galatasaray’da muhtemelen görmeyeceğimiz isimlerin başında Feghouli ve Falcao geliyor. Feghouli geçen sezon Galatasaray’a beklenen katkıyı sağlayamadığı için taraftarlar tarafından sürekli eleştirilmişti. Performans düşüklüğü yaşayan oyuncu ayrıca Galatasaray’da en çok maaş alan oyuncuların arasında bulunuyor. Yunan ekip Olimpiakos takımının renklerine katmak istediği Feghouli’nin Galatasaray’dan ayrılmasına kesin gözle bakılıyor.

Sahadaki performansından çok sakatlıkları ile gündeme gelen yıldız oyunca Radamel Falcao da yeni sezonda muhtemelen Galatasaray formasına veda edecek. Büyük beklentiler ile sarı kırmızılı ekibe transfer olan Falcao yaşadığı sakatlıklar nedeniyle sahada kendine gösterme fırsatını bir türlü yakalayamadı. Galatasaray’a maliyeti de çok fazla olduğu Falcao da yeni sezon öncesi takımdan gönderilebilir.

Luyindama Kesin Gidecekler Arasında Bulunuyor

Falcao ve Feghouli dışında Galatasaray’ın baştan kadro kurarken ilk vazgeçtiği isim ise Luyindama olacak gibi duruyor. Geçen sezon forma şansı bulduğu maçlarda neredeyse sahada varlık gösteremeyen Luyindama’nın takımdan gönderilmesine kesin gözle bakılıyor. Galatasaray’ın savunma hattında görev alan ve istenileni bir türlü veremeyen Luyindama ile Rus ekip Spartak Moskova ilgileniyor.

Galatasaray eğer Spartak Moskova ekibiyle bonservis ücretinde anlaşabilirse Luyindama Rus ekibe transfer olabilir.

Galatasaray Kiralık Oyuncuları Kadroda Tutmak İstiyor

Takımdan gönderileceklerin ve takıma ekleneceklerin dışında Galatasaray’da bulunan kiralık oyuncuların da yeni sezondaki akıbetleri merak ediliyor. Özellikle Gedson, Onyekuru ve Halil Dervişoğlu’nun Süper Toto Süper Lig’in yeni sezonunda Galatasaray için ter döküp dökemeyeceği tartışma konusu yarattı.

Alınan bilgilere göre ise Galatasaray Halil Dervişoğlu için kiraladığı Brentford ekibiyle görüşmeye başlayan Galatasaray henüz bir sonuç alabilmiş değil.

Öte yandan Gedson’u ve Onyekuru’yu da takımda tutmak isteyen Galatasaray Gedson için Benfica Onyekuru için ise Monaco ile görüşmelere başlayacak.