11 Mart

Galatasaray’da Yine Covid 19 Vakası

Türkiye’de 11 Mart tarihinde ilk covid 19 vakası ortaya çıktı ve bu tarihten itibaren corona virüsü yayılmaya başladı. Spor alanında alınan covid 19 önlemi olarak 19 Mart tarihinde futbol, basketbol, voleybol ve hentbol lig maçları ertelenmişti. Türkiye Basketbol Federasyonu basketbol ligi 2019-2020 futbol sezonunu bitime kararı aldı ve lig maçları başlamadı.

Türkiye Basketbol Federasyonu basketbol 2020-2021 sezonunu 26 Eylül tarihinde başlamayı planlıyor. Yeni sezon için antrenmanlara başlayan Galatasaray Basketbol takımında ise yapılan corona testi sonucu bir çalışanın test sonucunun pozitif çıktığı açıklandı.

‘’Semptom Göstermedi’’

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı basketbolcu, teknik kadro ve kulüp çalışanlarına yapılan test sonucu bir kulüp çalışanında virüs tespit edildi. Galatasaray Kulübü yaptığı açıklamada covid 19 tespit edilen kulüp çalışanının corona virüsü semptomu göstermediği ve tedavisinin başladığını belirtti. Kulüp çalışanının şu anda karantinada olduğu bilgisi de verildi.

Galatasaray Kulübü futbol takımında futbolcularda ve kulüp yöneticilerinde de corona virüsü tespit edilmişti. Tedavilerinin ardından futbolcu ve yöneticiler sağlıklarına kavuşmuşlardı.

Güncel Yazılar