GALATASARAY’DA YÖNETİM TEKNİK HEYETİ GÜÇLENDİRMEK İSTİYOR

GALATASARAY’DA YÖNETİM TEKNİK HEYETİ GÜÇLENDİRMEK İSTİYOR

8 Ocak 2022 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’da Süper Lig’de Sezonun ilk yarısını alınan kötü sonuçlar sonrasında üretimin Teknik Yapıyı güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Galatasaray yönetimin Pep Guardiola’ nın Yardımcılarından olan 59 yaşındaki Domenec Torrent’i gündemine gelmiş durumda.

Sarı Kırmızı takımın Kurulu üyesi olan ışıtan gün Fatih Hoca’nın ve Florya’daki mevcut teknik ekibin kadrosunu güçlendirme adına bir hamle yapmak adına hep guardiola’nın yardımcısı olan domenech Torrent ile bizzat görüşerek olumlu bir geri dönüş aldı.  Başkan bey tecrübeli teknik direktör Fatih Terim‘in bir araya gelmesinden sonra konu ile ilgili karar verilmesi bekleniyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın teknik heyetinde eski oyuncularından olan Selçuk İnan ve Necati Ateş yer alıyor.

Sarı kırmızlı yönetimin teknik heyettin yetersiz olduğunu düşündüğü için uzun süredir gündemde olan teknik eğitim güçlendirme çalışmaları devre arasında da devam edecek gibi.

Daha önce Fatih Karagümrük ün teknik direktörlüğünü yapan İtalyan Francesco Farioli sarı kırmızılı takımın teknik heyetine katılacağı yönünde haberler’ de çıkmıştı.

 DOMENEC TORRENT KİMDİR?

galatasaray

14 Temmuz 1962 doğumlu olan İspanyol teknik direktör Dominik Torrent 27 yaşında futbolu bırakıp kariyerine antrenörlük yaparak devam ediyor.  İspanyol teknik adam Unio Esportiva Olot ve Guixols’ta Futbol oynadıktan Sonra futbol kariyerini noktalamıştı.

CF Palafrugell, Palamos CF ve Girona FC kulüplerinde teknik direktörlük yapan Dominik Torrent, 2007’de Barcelona B takımında A takımda Pep Guardiola’ nın yardımcısı oldu.

Katalan ekibi Barcelona’nın 2008 ile 2012 yılları arasındaki dönemde 13 kupa birden kazanan Barcelona’ da Pep guardiola nın yardımcılığını yapan Dominik Torrent aynı zamanda Pep Guardiola ile birlikte Alman ekibi Bayern Munich ve İngiliz ekibi Manchester City zamanında da teknik kadro da önemli bir isim oldu.

DOMENEC TORRENT HANGİ TAKIMLAR İLE ÇALIŞMA FIRSATI BULDU?

Pep Guardiola ile birlikte teknik ekibinde bulunan İspanyol isim Domenec Torrent 2018 yılında Pep Guardiolan ekibinden ayrılarak ABD takımı New York City’nin başına geçmişti. Domenec Torrent 1 yıl gibi Kısa bir süre için New York City’nin başında geçse de sonrasında ara verdiği teknik direktörlük görevine Temmuz 2020 yılında  Brezilya ekibi olan Flamingoda göreve başladı. İspanyol teknik Adam burada da beklediğin gibi sonuç alamayan Dominik Torrent 4 ay sonunda görevinden ayrıldı. 59 yaşındaki İspanyol çalıştırıcı Domenec Torrent 2020 Kasım’dan bu yana herhangi bir takımda görev yapmıyor.

UEFA PRO LİSANSINA SAHİP

Ülkemiz de UEFA Pro Lisansına sahip olmayan bir çok isim Süper Lig’ de takımın başında yer alsa da 59 yaşındaki teknik direktör Dominik Torrent Pro lisansına sahip. İspanyol çalıştırıcı Domenec Torrent çıktığı maçlarda 1.76 puan ortalaması yakalaya bildi.

İspanyol teknik direktör Dominik Torrent tercih ettiği oyun sistemi 4 – 2 – 3 –  1 sistemi ile sahada dizilişini kullanıyor.