GALATASARAYDAN RAHAT BİR GALİBİYET

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 14. hafta karşılaşmasında sarı kırmızılı ekip Galatasaray, dış sahada karşılaşmış olduğu Frutti Extra Bursaspor’u 92-73’lük skorla geçti ve ING Basketbol Süper Ligi’ndeki beşinci galibiyetini kazanmış oldu.

TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk bölümlerinde Lee Williams ve Brock Motum ile etken bir performans ortaya koyan sarı kırmızılı ekip Galatasaray, skoru 12-4’e getirdi.

Tevfik Akdamar ve Kenny Kadji’nin yaptığı skor katkılarıyla eşitliği yakalayıp maça ortak olmak isteyen Frutti Extra Bursaspor, farkı kapatamayınca çeyreği misafir takım 25-16 önde tamamladı.

İkinci periyodun başlangıcında Perry Jones ve Newman’ın sayılarıyla boyalı alanı iyi bir şekilde kullanan Bursa temsilcisi Frutti Extra Bursaspor, farkı 2’ye kadar düşürmeyi başardı ve skoru 23-25’e getirdi.

Bu kısımda karşılıklı sayılar görülürken, ev sahibi öne geçme imkanlarını iyi kullanamadı. Skorboardda 36-36’lık eşitlik varken, devrenin bitimine daha iyi oynayan sarı kırmızılı ekip Galatasaray, soyunma odasına 43-39’luk üstünlükle girdi.

GERİ DÖNÜŞ SİNYALLERİ VERDİ ANCAK BAŞARILI OLAMADI

Karşılaşmada 21’inci dakika geride kalırken maçta ilk defa liderliği eline alan Frutti Extra Bursaspor, skoru 45-43 yaptı. Yiğit Arslan’ın ekstra performansı ve dış atış isabetiyle tekrar toparlanan Galatasaray, ard arda bulmuş olduğu sayılar ile farkı aniden çift hanelere yükseltti.

Barış Ermiş’in turnike basketi sonrası skor farkı 15’e yükselirken, final periyoduna da misafir takım, 69-50’lik üstünlükle başladı. Maçın kader çeyreğinde aradaki farkın rehavetiyle beraber Galatasaray, huzurlu bir oyun ortaya koyarken;

Frutti Extra Bursaspor’un farkı azaltma çabası istenen sonuca ulaştıramadı. Bursa’daki randevudan Galatasaray, 92-73 galip ayrıldı. Bu sonucun peşinden sarı kırmızılılar, ligdeki beşinci galibiyetini elde ederken, Bursa temsilcisi ise dokuzuncu defa parkeden mutsuz ayrıldı.

BROCK WİLLİAM MOTUM GALİBİYETE TAŞIDI

Frutti Extra Bursaspor‘da Lamar Peters  33 dakika oyunda kalırken 14 sayı, 6 rebound, 6 asist ile takıma katkı sağladı. Kenneth Kadji 25 dakika forma giyerken 18 sayı, 4 rebound ile takımına katkı sağladı.

Tevfik Akdamar 24 dakika oyunda kaldı ve 12 sayı, 4 rebound, 2 asist ile takımına katkıda bulundu. Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da ise Brock William Motum 36 dakika oyunda kalırken, 20 sayı, 10 rebound ve 4 asist ile takımını galibiyete taşıyan isim oldu.