Galatasaray’dan Şartları Zorlayan 10 Numara Atağı

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Galatasaray’da  yeni isimler gündeme gelmeye devam ediyor. Gelecek sezondaki mutlak şampiyonluk için yeni adımlarını dikkatli atan ve güçlü bir kadro peşinde olan Sarı Kırmızılılar, transfer yaz döneminde yeni isimlerle temas kurarken bazı isimlerle de yolları ayırmıştı.

Younes Belhanda ile yolların ayrılan Sarı Kırmızılıların sonrasında 10 numarada açık oluşmuştu. Yeni sezon öncesi eksiklerini gidermeye çalışana Aslan yeni isimlerin peşine düşerken listesine iki Rumen futbolcu girmişti: Nicolae Stanciu ve Olimpiu Morutan…

Bu olayın üzerine ise geçtiğimiz günlerde Metin Oktay Tesisleri’ne Sarı Kırmızılı Galatasaray’ın efsane isimleri Gheorghe Hagi ve Gheorghe Popescu gelmiş ve ziyaretlerinde de bu iki başarılı futbolcu için bilgi alınmıştı. Efsane isimlerin görüşleri yeni girişimi belli ederken olumlu referans gelmesi de gecikmedi. Efsanelerden olumlu refarans gelince de tecrübeli teknik adam Fatih Terim’in isteği üzerine Aslan kükredi. Fakat Aslan, önceliği bir isim için verdi.

Şartlar Zorlanılsın Raporu Verildi

Galatasaray radarındaki iki isimden birini öncelerken diğerini yedekte tutma yolunda gitti. Önceliğini Stanciu’ya veren Sarı Kırmızılılar, Çek ekibi Slavia Prag’a teklif sunmaya hazırlanacak. 3.5-4 milyon Euro bandında bir teklif düşünen Galatasaray’ın 28 yaşındaki yıldız oyuncuya da senelik 1.3 milyon Euro ücreti teklif edeceği iddia edildi. Terim’in uzun süredir radarında olan başarılı futbolcu için yönetime de talimat verildi. Yönetime verilen talimatın ise şartların bu futbolcu için olabildiğince zorlanması üzerine olduğu iddia edildi.

Öncelik Stanciu, Alternatifi Hazır…

Galatasaray’ın önceliği Stanciu’ya vereceği bilinirken işlerin istendiği gibi gitmemesi halinde yedek bir ismi de alternatif olarak tutacak. Alternatif olacak isim ise Olimpiu Morutan olacak iken gerekli temaslar da kurulmaya başlanacak. Rumen ekibi FCSB’nin 22 yaşındaki 10 numarası için gerekli ataklar yapılacak. Stanciu için olumsuz yanıt gelmesi halinde tüm rota Morutan’a dönecek. Stanciu’dan gelecek cevap Galatasaray’ın gelecek ataklarını belirleyecek. Yanıtın yakın bir zamanda gelmesi beklenirken Sarı Kırmızılıların gelecek yanıta göre yeni bir atağa geçmesi şaşırtıcı olmayacak. Gelecek sezon için 10 numara pozisyonu en kısa zamanda doldurulacak.