GALATASARAY’IN EFSANESİ ERHAN ÖNAL DEFNEDİLDİ

GALATASARAY’IN EFSANESİ ERHAN ÖNAL DEFNEDİLDİ

19 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Türk Futbol Tarihi’ne ismini altın harflerle yazdıran Erhan Önal, Bornova Kent Mezarlığı’nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Pandemi önlemleri sebebiyle cenaze namazı kabristanda kılınırken, düzenlenen cenaze törenine spor, sanat, iş dünyasından birçok insan katıldı. Ayrıca yıllarca sarı – kırmızılı kulüpte görev alan Erhan Önal için taraftarlar da mezarlıktaydı.

Galatasaray’ın efsanevi isimleri arasında yer alan Erhan Önal, mide ve bağırsak rahatsızlığı yüzünden hastaneye kaldırıldı. 16 Mart Salı günü ameliyat öncesinde kalp krizi geçirerek kalbi durdu. Kısa bir sürenin ardından tekrar kalbi duran Erhan Önal, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı ve hayata veda etti.

17 Mart Çarşamba günü Bornova Kent Mezarlığı’nda düzenlenen törenle toprağa verilen tecrübeli eski futbolcu Erhan Önal’ın sevdikleri aileyi böyle bir acılı günde yalnız bırakmadı.

Sarı – Kırmızılı Takım Arkadaşları Üzüntülerini Dile Getirdi

Arif Kocabıyık, Metin Yıldız ve Hayrettin Demirbaş, bir zamanlar birlikte forma giydikleri takım arkadaşlarını son yolcuğuna uğurlamak için Erhan Önal’ın cenazesinde hazır bulundu.

Erhan Önal’ın çok iyi bir futbolcu olduğunun altını çizen Arif Kocabıyık, ayrıca tecrübeli futbolcunun çok güzel bir kalbe sahip olduğunu dile getirirken Onu özleyeceğini dile getirdi.

Herkese baş sağlığı dileyen Metin Yıldız ise pandemiden dolayı onu uğurlamaya çoğu insanın gelemediğini belirtirken çok üzgün olduğunu belirtti.

Muhabirlere konuşan bir diğer isim ise Hayrettin Demirbaş’tı. Demirbaş, tecrübeli futbolcu ile birlikte çok uzun seneler forma giydiğini ve insani olarak ondan çok fazla şey öğrendiğini ifade etti.

Galatasaray’ın Unutulmaz İsimleri Arasındaydı

Erhan Önal, 3 Eylül 1957 tarihinden Almanya’nın Münih kentinde dünyaya geldi. Futbol hayatına Shwarz Weiss Münih’in altyapısında ilk adımı attı.

Ardından Bayern Münih forması giymeye başlayan efsanevi futbolcu, burada bir ilke imza atarak Bundesliga’da oynayan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti. Münih’ten sonra Belçika Standart Liege’de birçok takımın formasını terletti.

1982 yılında ilk kez Türkiye’de Fenerbahçe forması giymeye başlayan Erhan Önal, burada çok fazla forma şansı bulamayarak tekrar eski takımına dönüş yaptı. 1985’te ikinci kez Türkiye’ye gelen tecrübeli ismin bu seferki tercihi Galatasaray’dan yana oldu. 1985 – 1992 yılları arasını sarı – kırmızılı ekibin formasını giyen Erhan Önal, 7 yıl boyunca Galatasaray ile birçok başarıda yer aldı.