GALATASARAY’IN TRANSFER LİSTESİNDEKİ ÜÇ İSİM

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da devre arası transfer dönemi yaklaşırken transfer listesinde ki oyuncular da yavaş yavaş belli olmaya başladılar.

Devre arası transfer çalışmalarını sürdüren sarı kırmızlı takım orta sahaya 6 numara transferi yapmak istiyorlar.

Orta sahasını güçlendirmek isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray uzun süredir gündemlerinde olan Portekizli genç oyuncu bir dönemde takımda yer alan isim Gedson Fermamdes olurken alternatif isim ise Mısırlı tecrübeli isim Mohamed Elneny oldu.

Sarı kırmızlı takımında orta sahaya katılmak istenen bir diğer alternatif isim ise Al Ahly forması giyen Aliou Dieng.

MERKEZ ORTA SAHA TRANSFERİ İÇİN İSİMLER BELLİ OLDU

Bu sezon takımın en problemleri bölgelerinden birisi olan merkez orta sahada ki 6 numara eksikliği. Sezon başından beri o bölgede kullanılmak istenen Taylan Antalyalı ve Berkan Kutlu istenilen seviyeye ulaşamadılar.

Sezon başından beri takım dan ayrı kalan Brezilyalı Stoper Maracao ‘nun da yokluğu takımı çok fazla olumsuz etkilerken devre arasında 6 numara transferi kesinlikle olacak gibi görünüyor.

Sezon başında kadroya katılan Brezilyalı genç oyuncu 21 yaşındaki Gustavo Assunção süre aldığı karşılaşmalarda da beklenen verimi takımına sağlayamadı.

Fiziksel ve taktiksel açıdan henüz hazır halde olmayan genç oyuncu için tecrübeli teknik adam Fatih Terim kolay kolay vazgeçmek istemese de devre arasında yolların ayrılması muhtemel isimlerden birisi olacak gibi görünüyor.

GEDSON FERNANDES EN GÜÇLÜ ADAY

Sarı kırmızlı takımda geçen sezon devre arasında kiralık olarak kadroya katılan 22 yaşındaki genç oyuncu Portekizli Gedson Fernandes sarı kırmızılı takımın her zaman gündeminde olan isim oldu.

Genç oyuncu yarım sezon içinde teknik heyet ve sarı kırmızılı taraftarın beğenisini kazanan Portekizli Gedson Fernandes sarı kırmızlı takımın yaz transfer döneminde de kadrosuna katmak için uğraştığı oyuncularından birisi oldu.

Gedson Fernandes kulübü Benfica ile sorunlar yaşayan genç oyuncu takımı ile bu sezon doğru düzgün lig maçına çıkmadığı gibi bir de cezalandırılarak B takıma kadar gönderilmişti.

Kulübünün bu tavrının oyuncunun sarı kırmızlı takıma gitmek istemesinden olduğu kesin. Genç oyuncuyu yeni bir sözleşme imzalamaya direten Benfica oyuncuyu bur dan sonra artık kazanması çok zor.

Sarı kırmızlı takıma devre arsında katılması muhtemel olarak gözüken Portekizli oyuncu için Galatasaray yönetimi bütün şartlarını zorlayacaklardır.

Orta saha için isimi geçen diğer iki isimden Mısırlı orta saha Mohamed Elneny ise Arsenal’ de yeteri kadar süre alamayan ve kadroda düşünülmeyen oyuncu olurken sarı kırmızlı takımın alternatif isimleri arasında yer alan güçlü adaylardan birsi oluyor.

Son isim ise Al Ahly forması giyen ve sezon başında da ismi geçen Malili orta saha Aliou Dieng oldu. Kulübü ile 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan oyuncu bonservis konusunda anlaşılır ise alternatif isimlerden birisi olacak.