Galatasaray’ın Transferleri Hız Kazandı

Galatasaray’da yeni başkan Burak Elmas göreve başladıktan sonra teknik direktör Fatih Terim ile birlikte hem kadro yapılanması hem de transferler üzerinde çalışmalara başladı. Bilindiği üzere sarı kırmızılılar hem iç transferde hem de dış transferde girişimlerini hızlandırdı. Birkaç futbolcu ile yeni sözleşmeler imzalayan Galatasaray, sözleşmesi sona eren kiralık oyuncuları için de bu futbolcuların bonservislerini ellerinde bulunduran kulüpler ile görüşmelere başladı.

Galatasaray Mario Rui Transferinde Sona Yaklaştı

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, gelecek sezon için takımda görmek istediği futbolcuların ve takviye yapılması gereken mekilerin bilgilerini yeni başkan Burak Elmas’a iletti. Bu bağlamda Galatasaray, transfer çalışmalarına ağırlık verdi. Takımda takviye yapılacak mevkilerden biri de hiç şüphesiz sol bek mevkisi. Bu mevki için ise sarı kırmızılıların gündemine İtalya’nın Napoli takımında forma giyen Mario Rui geldi.

Gelen son bilgilere göre Galatasaray, İtalya temsilcisini bu transfer için ikna etmiş durumda. Sarı kırmızılıların Mario Rui için Napoli’ye 5 milyon euro’luk bir teklif yaptığı ve Napoli’nin de bu teklifi kaul edildiği öğrenildi. Sarı kırmızılılar, şu anda ise 30 yaşındaki Portekizli futbolcu ile görüşmelerine devam ediyor.

Mario Rui’nin Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2010 – 2021 sezonunda Portekiz’in Fatima takımında başlayan Mario Rui, burada 29 maçta 1 gol attı. Daha sonra 2011 – 2012 sezonunda İtalya’nın Gubbio takımına transfer olan Mario Rui, burada 32 maçta sahaya çıktı ve 2 gol attı. Ardından 2012 – 2013 sezonunda İtalya’nın Spezia takımına giden Portekizli futbolcu, burada 24 maçta oynadı fakat gol veya asist katkısı sağlayamadı.

Daha sonra 2013 – 2014 sezonunda İtalya’nın Empoli takımının yolunu tutan 30 yaşındaki futbolcui burada 3 sezon oynadı ve 101 maçta sahaya çıkarak 6 asist yaptı. Ardından 2016 – 2017 sezonunda İtalya’nın Roma takımına fiden sol bek oyuncusu, burada ise 9 maçta görev yaptı. Son olarak 2017 – 2018 sezonunda İtalya’nın Napoli takımına transfer olan Mario Rui, son 4 sezondur futbolculuk kariyerine burada devam ediyor. Bu süre içerisinde toplamda 132 maçta sahaya çıkan Mario Rui, bu maçlarda 3 gol atıp 9 da asist yapmayı başardı.