Galatasaray’ın Yıldız Savunma Oyuncusu Marcao’nun Talipleri Gün Geçtikçe Artıyor

Galatasaray’ın Yıldız Savunma Oyuncusu Marcao’nun Talipleri Gün Geçtikçe Artıyor

23 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Galatasaray’a transfer olduğu günden bu yana oldukça iyi performanslar sergileyen saha içinde sürekli olarak belirli bir standarttın üzerinde performans sergileyen ve gün geçtikçe Galatasaray’ın savunma liderliğini alan daha sonra da Galatasaray’da oynanmak istenen oyunun en önemli parçalarından da biri haline gelen Brezilyalı 25 yaşındaki stoper oyuncusu Marcao Teixeira, sergilediği başarılı performansların ardından birçok takımın radarına girmeyi başardı.

Geride kalan sezonlarda adı transfer dönemlerinde oldukça çok kez anılan İtalya’dan ve Rusya’dan da talipleri olan başarılı savunma oyuncusu Marcao Teixeira için İtalya’nın iki dev takımının da talip olduğu Galatasaray’ın başarılı savunma oyuncusu için yakından ilgilendiği ve oyuncuyu takip ettikleri, oyuncunun transfer listelerinde yüksek sıralarda yer alması oyuncunun ne kadar önemli işler başardığını ve performansının ne kadar iyi olduğunu kanıtlar nitelikte.

Marcao’ya İtalya’dan Oldukça Önemli Talipler Var

İtalya’dan Galatasaray’ın Brezilyalı savunma oyuncusu için talip olan takımlar Jose Mourinho’lu Roma ve Luciano Spalletti’li Napoli sol ayaklı pasör stoper oyuncusu ile ilgileniyor.

İtalyan devi Roma Önceki transfer döneminde de başarılı stoper Marcao Teixeira ile ilgilenmiş fakat Galatasaray’ın talep ettiği bonservis bedeli miktarı ile Roma kulübünün teklifi arasında 2-3 milyon Euro’luk fark bulunuyordu ve iki taraf arasında anlaşma sağlanamamıştı.

Sezon başındaki transfer döneminde Rusya’dan da talipleri bulunan Brezilyalı başarılı savunma oyuncusu için talep edilen bonservis bedeli hakkında anlaşma sağlanamamış ve oyuncu satılmamıştı.

Marcao’nun Galatasaray ile Gösterdiği Performans Takdir Topladı

Bu sezon başladığın Galatasaray’ın şampiyonlar ligine katılması amacı ile oynadığı ön eleme maçlarında ve daha sonra Avrupa ligi için sarı kırmızılıların oynamış olduğu eleme maçlarında savunmadaki liderliği ve başarılı hamleleri yanı sıra takımının oyun kurulumu açısından anahtar isimlerinden biri olmuş ve geriden oyun kurulurken en önemli parça haline gelmişti.

Süper liginde başlaması ile birlikte ligde de hem liderliği hem de saha içindeki performansı ile takımı yukarı çıkarması beklenirken gördüğü kırmızı kart ile 8 maç ceza almış takımın en önemli parçalarından biri olduğundan dolayı takım performansını oldukça olumsuz etkilemişti.

Galatasaray ön eleme turlarını başarı ile geçip Avrupa ligine katılmıştı. Avrupa liginde çekilen kura ile oldukça şanssız bir gruba düşen Galatasaray oynadığı maçlarda oldukça başarılı performanslar sergilelerken başarılı savunma oyuncusu Marcao Teixeira göstermiş olduğu harika performans ile takımının gol yemesine dahi izin vermezken takımın oyun kurulumunda da attığı paslar ile takımını atağa çıkartmada önemli işler başardı.

Avrupa ligi grubunda yer alan rakiplerinin Avrupa’daki üst düzey forvet oyuncularına sahip olmasına rağmen Brezilyalı savunma oyuncusu rakiplerine göz dahi açtırmadan oldukça başarılı performanslar sergiledi.

Geride kalan 3 Avrupa ligi maçının ardından istatistiklerde forma giyen stoperler arasında aldığı 7,68 reyting ile en yüksek reytingi alan oyuncu savunma oyuncusu Galatasaraylı Marcao Teixeira oldu.