Galatasaray’ın Yunanistan Sorunlarında Neler Oldu

Galatasaray’ın Yunanistan Sorunlarında Neler Oldu

14 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Galatasaray’da gelecek sezonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Bilindiği üzere sarı kırmızılı takım, geçen sezonu şampiyon Beşiktaş’ın ardından ikinci sırada tamamdığı için Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynamak zorunda kalmıştı. Bu bağlamda sarı kırmızılılar, önümüzdeki günlerde Hollanda’nın PSV Eindhoven takımı ile Şampiyonlar Ligi 2. Öne Elem Turu kapsamında sahaya çıkacak.

Hem bu kritik maçın hazırlıklarını hem de 1 ay sonra başlayacak olan Süper Lig’in hazırlıklarına teknik direktör Fatih Terim yönetinde yaptığı antrenmanlar ile devam eden Galatasaray, bunların yanı sıra hazırlık maçları ile kamp programını sürdürüyor.

Yine bilindiği üzere sarı kırmızılı takım, normal şartlar altından geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Olympiakos takımı ile hazırlık maçı kapsamında karşı karşıya gelecekti. Fakat yaşanan krizlerden ötürü oynanması planlanan bu hazırlık karşılaşması iptal oldu.

Olympiakos Maçının İptal Olması ve Yaşanan Olaylar

Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’in yeni sezonu için çalışmalarına devam eden Galatasaray, hem kendisini test etmek hem de takımdaki eksikliklerin ortaya çıkması için son birkaç hafta içerisinde hazırlık maçları oynamaya başladı.

Hazırlık maçı programına göre sarı kırmızılıların bir sonraki rakibi ise Yunanistan’ın Olympiakos takımı olacaktı. 13 Temmuz tarihinde Georgios Karaiskakis StadyumU’nda oynanması planlanan hazırlık karşılaşması için Galatasaray kafilesi, Pazartesi günü saat 16:00’da uçakla İstanbul’dan Atina’ya gitti.

Fakat sarı kırmızılılar, Yunan havaalanında yetkililer tarafından beklenmedik bir muamele ile karşı karşıya kaldı. Daha önceden sarı kırmızılı futbolcuların yapmış olduğu koronavirüs testlerini kabul etmeyen Yunan yetkililer, hem Galatasaray kafilesini 2 saat boyunca havaalanında bekletti hem de tüm takıma yeniden test yapılması gerektiğini belirtti.

Yunan yetkililerin bu tavrı üzerine Galatasaray teknik direktör Fatih Terim, İstanbul’a geri dönme kararı aldı ve sarı kırmızılılar, akşam saatlerinde İstanbul’a geri döndü.

Teknik Direktör Fatih Terim’in Olaylar Hakkındaki Açıklamaları

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, İstanbul’a dönüş yolunda yaşanan olaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlk olarak pasaport kontrol kısmında bazı sorunlar ile karşılaştıklarını söyleyen teknik direktör Fatih Terim, daha sonra ise PCR testleri konusunda anlaşmazlık yaşadıklarını belirtti.

Havaalanına gitmeden önce istenilen bütün testleri yaptırdıklarını ifade eden teknik direktör Fatih Terim, buna rağmen kendilerine zorluk çıkarttıklarını ve yeni baştan hızlı test yapmak istediklerini söyledi. Yaşananların tam bir komedi olduğunu söyleyen teknik direktör Fatih Terim, Yunan yetkililerinin yaptıklarının savunulacak bir yanının olmadığını sözlerine ekledi.