GAZİANTEP 37. HAFTADA 8. SIRAYA GERİLEDİ

Süper Toto Süper Lig’in 37. haftasından Gaziantep Futbol Kulübü kendi evinde, kendi sahasında Erzurumspor ile karşı karşıya geldi. Kendi evinde oynadığı maçı kazanmak isteyen Gaziantep Futbol Kulübü rakibine karşı istediği performansı sergileyemediği için üç puanı kaybetti.

GAZİANTEP KALESİNİ GOLE KAPATAMADI

Ev sahibi takım Gaziantep Futbol Kulübü Erzurumspor karşısında oynadığı maçı 2-3 kaybetti. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Gaziantep mavi beyazlı Erzurumspor karşısında baskın bir performans sergilemediğini için kaybetti. Beraberlik için tüm performansını son dakikalarda göstermek isteyen Gaziantep futbol kulübü istediği beraberlik sonucuna da bir türlü ulaşamadı.

Gaziantep futbol kulübü geçen hafta Alanyaspor karşısında kaybetmişti. Erzurumspor karşısında üç puan kazanarak sıralamasını yükseltmek isteyen Gaziantep futbol kulübü beklemediği bir darbeyi kendi evinde gördü. Teknik direktör değişikliğinden sonra Gaziantep futbol kulübü istediği başarıyı elde edemedi. Süper toto süper Lig’in başlarında rakiplerine korku salan Gaziantep futbol kulübü yerini kaybetmeye mahkûm bir takıma bıraktı.

Kendi evinde oynanan Erzurumspor karşılaşması ilk yarısı golsüz bir eşitlikle tamamlandı. Karşılaşmanın ikinci yarısı oldukça hızlı bir şekilde başladı. Erzurumspor takımı 54. ve 59. dakikada üst üste iki gol atarak sıkarım bir yanda 2-0’a çıkardı. Ricardo Gomes ve Hasan Hatipoğlu Erzurumspor’daki gollerin sahibi.

Karşılaşmanın 69. dakikasında Gaziantep futbol kulübünün oyuncusu Muhammet Demir attığı golle farkı bire indirdi. Skor 1-2 oldu. Maçın 83. dakikasında ise bu sefer Erzurumspor takımı farkı tekrar ikiye çıkardı. Rahman Buğra Çağıran golü attı ve skor 1-3 oldu.

Gaziantep futbol kulübü bastırmaya devam ediyordu. 90. dakikada Muhammet Demir tekrar sahaya çıktı ve takım adına maçtaki ikinci gölünü attı. Gaziantep Futbol Kulübü beraberlik şansı için oldukça yaklaşmıştı fakat maç süresi buna yetmedi. Maçın sonucu 2-3 Erzurumspor’un üstünlüğünde tamamlandı.

GAZİANTEP’İN KALAN MAÇLARI

Süper toto süper ligin bitmesine çok az bir zaman kaldı. Gaziantep futbol kulübü son beş maçına çıkacak. İlk olarak Ankaragücü ile sonrasında da sırasıyla Sivasspor, Kayserispor, Rizespor ve deplasmanda Hatayspor ile karşılaşarak sezonu kapatacak. Kalan maçlarını galibiyetle tamamlamak isteyen Gaziantep futbol kulübü ilk beş takımın arasında sezonu kapatmak istiyor.