GAZİANTEP 8 MAYISTA GOLSÜZ 1 PUAN KAZANDI

Ev sahibi Hes Kablo Kayserispor’da Manuel Fernandes, Wifred Kanga ve Cristian Sapunaru kadro dışında olduklarından dolayı Gaziantep maçında oynayamadılar. Aynı zamanda Ömer Uzun, Gustavo Campanharo, Miguel Lopes, Silviu Lung ve Anton Maglica sakatlıklarından dolayı maçta yoktular. Gaziantep FK de Kana Bıyık, Amedej Vetrih, Çağlar Şahin Akbaba, Abdul-Aziz Tetteh ve Alin Tosca sakatlıklarından dolayı maçta oynamadılar.

Bol Şutlu Ama Golsüz Maç

Kayserispor’un ceza sahası içine kullandığı köşe vuruşunda Pedro Henrique’nin kafa vuruşunu kaleci Günay uzanarak tuttu. Sol tarafta topu alan Gaziantep FK oyuncusu Nouha Dicko topu ceza sahası içine kadar sürdü. Ceza sahasının solundan çevirdiği top doğrudan Doğan’a gitti. Gaziantep’in ceza sahası arkasına gönderdiği topa Dicko yetişti ve topu sürdü.

Kaleciyle karşı karşıya kaldığı sırada Nehuen Paz yatarak müdahale etti ve topu uzaklaştırdı. 51. dakikada Zoran Kvrzic sol tarafta bulunan Pedro Henrique’ye uzun bir pas attı. Topu kontrol eden Henrique altıpas üzerinden çektiği şutunu kaleci Günay şık bir şekilde kurtardı. Olkowski’nin açtığı ortaya vuruşu yapan Andre Sousa’nın kafa vuruşu direğin üzerinden auta çıkmıştı.

Alexandru Maxim’in ceza sahasının dışından yaptığı vuruşu kaleci Doğan kornere çeldi. Lennon, Kayserispor ceza sahasının dışına kadar getirdiği topu sağ tarafta bulunan İlhan’a gönderdi. İlhan bekletmeden ortaya çevirdi, topa hareketlendiği sırada yerde kalan Luckassen penaltı bekledi. Ancak hakem Ümit Öztürk karşı görüşteydi. Avramoski topla hareketlendi ve Luckassen’e ara pasını verdi. Ancak tehlikeyi sezen Günay kalesinden çıkarak topu taca atdı. Gaziantep FK için Muhammed Demir’in kullandığı serbest vuruş kalenin çok az üstünden auta gitti. Ceza sahası dışından Kayserispor’un kaptanı İlhan Parlak’ın çektiği şut yandan auta gitmişti.

Olkowski’nin sağ taraftan ceza sahası içine kullandığı taç atışı yerden sekti, Muhammed Demir’i geçerek arkadaki Mirallas’ın önüne düştü. Onun çektiği şut Kayserispor savunmasından döndü. Ancak Mirallas, Dimitrios Kolovetsios’un eline çarptığını düşündü ve penaltı bekler. Hakem Ümit Öztürk yine o görüşte değildi. Kayserispor’un ceza sahasına gönderdiği topu İlhan Parlak içeriye çevirdi ve Lukassen bekletmeden şutu çekti ancak top kaleci Günay’ın kucağına gitti.

Şutun kaleye gittiği sırada Roderick Miranda’nın eline çarptığı şüphesi ile hakem Ümit Öztürk var merkezi ile konuştu. Pozisyonun başında İlhan’ın ofsaytta olduğuna karar verdi. Gaziantep’te geri pası kısa düşünce araya Henrique girdi. Ceza sahası içine girerek çektiği şut çok kötü bir biçimde auta gitti. Maç 0-0 sona erdi.

0 Gol 1 Puan

Hes Kablo Kayserispor bu maçın ardından 17. Sıradaki yerinde kaldı. Küme düşme hattının hemen üzerinde bulunan Kayseri ekibinin kalan iki maçında alacağı sonuçlar çok önemli. Çünkü hemen altında iki puan gerisinde bulunan Ankaragücü her an onun yerine geçebilir. Gaziantep ise 8. Sıradaki yerini korudu. Bu sezon gayet başarılı bir oyun ortaya koyan ekip kalan maçlarında bu başarıyı devam ettirebilecek mi? Bekleyip göreceğiz…