Gaziantep FK – Giresunspor Maç Öncesi Durumlar

Süper ligde 10. Hafta mücadelelerinde Gaziantep FK kendi evinde Giresunspor ile karşı karşıya gelecek ev sahibi ligde 12. Sırada yer alırken, Giresunspor 18. Sırada düşme hattında yer alıyor.

Teknik direktör Erol bulut aldıkları son Hatayspor mağlubiyetini unutturmak ve kendi evlerinde kazanmak istiyor. Giresunspor ise lige çok kötü giriş yapmıştı fakat son haftalarda bir çıkış yakaladı ve ritim yakalamaya başlayarak sezon başındaki görüntüsünden uzaklaşmaya başladı.

Kendi Evinde Mağlubiyetten Uzak Kalan Gaziantep FK

Gaziantep FK yönetimi son olarak Fenerbahçe’yi çalıştırmış olan Erol Bulut’a takımı emanet etmişti. Erol Bulut’un yönetiminde 9 maça çıkan Gaziantep FK hala ritim yakalayabilmiş değil. Erol Bulutun öğrencileri inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor.

Teknik direktör Erol Bulut’un öğrencileri sahaya çıktıkları 9 karşılaşmada 3 galibiyet aldı 4 kez de mağlup olarak sahadan ayrılan takım 2 kez de berabere kaldı.

Sezona 5’li savunma düzeni ile başlayan teknik direktör Erol Bulut 3. Hafta sonrasında 5’li savunma anlayışından vazgeçti ve 4’lü savunmaya döndü.4’lü savunmaya dönülmesinin ardından oynadıkları 5 karşılaşmanın 3 ünü kazandı. Gaziantep FK yalnızca 2 kez sahadan mağlup ayrılan taraf olmasına rağmen pek de kötü performanslar sergilemedi.

Gaziantep FK kendi evinde oynadığı maçlarda çok daha iyi oynuyor. Savunmada daha doğru oynayan Erol Bulut’un öğrencileri 4 maçta yalnızca kalesinde 1 gol gördü.

Deplasmanda sahaya çıktıkları maçlarda ise bunun tam zıttı bir performans sergileyen Gaziantep FK kalesinde 12 gol gördü ve sadece 4 kez gol sevinci yaşayabildi ve hiç üç puan ile sahadan ayrılan taraf olmayı başaramadı. Erol Bulut’un öğrencileri kendi evlerinde sergiledikleri iyi oyunu koruyup galibiyet alarak yollarına devam etmeyi hedefliyor.

Küme Düşme Potasındaki Giresunspor

Teknik direktör Hakan Keleş yönetimindeki Giresunspor deplasmanda yükselen formunu koruyarak üç puan peşinde olacak. Sezon başında hem yurt dışı transferde hem de yurt içi transferlerinde oldukça haraketli transfer dönemi yaşayan Karadeniz ekibi sezona kötü bir başlangıç yapmıştı.

Sezon başındaki kötü gidişi durduran Giresunspor şimdi küme düşme potasından kurtulmak için yükselen formunu koruyup bu karşılaşmada en azından yenilmemek Karadeniz temsilcisi adına olumlu karşılanabilir.

Sezona oldukça kötü bir giriş yapan Teknik direktör Hakan Keleş’in öğrencileri son haftalarda iyi bir savunma performansı sergileyerek ayağına gelen fırsatları da doğru şekilde değerlendirip galibiyetler alabilmişti.

Karşılaşma Öncesinde Bazı Notlar

Ev sahibi Gaziantep FK evinde oynadığı 4 karşılaşmada mağlubiyet almadı ve 3 karşılaşmadan da galip ayrılan taraf oldu. Kendi evinde oynadığı maçlarda çok iyi bir savunma performansı sergileyen Gaziantep FK kalesinde sadece bir kez gol gördü.

Ev sahibinde Recep Niyaz ve Jefferson’un karşılaşmada forma giymesi beklenmiyor.

Konuk ekip Giresunspor ise sezon başında ilk 4 maçta galibiyetle tanışamadığı gibi ilk 5 maçta ise gol dahi atamamıştı. Son 3 maça gelindiğinde Giresunspor 2 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. Son 5 karşılaşmaya bakıldığında 2 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Giresunspor son haftalarda iyi bir çıkış yakaladı.