Gaziantep FK İç Sahadaki Namağlup Serisini Alanyaspor Karşısında Korudu

Süper ligin 18. Haftasında iç sahada bu sezon henüz mağlubiyet yaşamamış olan Gaziantep FK ile Bülent Korkmaz ile oldukça önemli işler başarmış olan fakat son dönemde inişli çıkışlı performanslar sergilemiş olan Alanyaspor karşı karşıya geldi. Karşılaşma Gaziantep Kalyon Stadyumunda 22 Aralık Çarşamba günü saat 20:00’da hakem Tugay Kaan Numanoğlu’nun yönetiminde oynandı.

Karşılaşmanın ilk yarısında gol sesi çıkmazken ikinci Yarı 56. Dakikada Furkan Soyalp ile ev sahibi ekip öne geçti. Joao Novais 62. Dakikada attığı gol ile maçı 1 – 1’e getirdi. Daha sonra 79. Dakikada Famara Diedhiou yaptığı ters vuruş ile takımını 2. Kez geri düşürmüş oldu ve ev sahibi Gaziantep FK 2 – 1 skor ile öne geçti. Maçın genelinde oldukça kompakt ve sıkı savunma yapan Gaziantep FK galibiyet ile ayrıldı.

İki takım daha önce Gaziantep FK’nın ev sahipliğinde 4 maçta karşı karşıya gelmişti. Daha önceki 4 maçta 2 kez Alanyaspor galibiyet almayı başarmıştı. 1 maçtan beraberlik ile ayrılırken 1 maçtan da ev sahibi Gaziantep FK 1 kez galip gelmişti ve Gaziantep FK bu maçta almış olduğu galibiyet ile 2. Kez galip gelmiş oldu. Bu galibiyet ile Gaziantep FK iç sahada 2 maçta üst üste Alanyaspor’a karşı galip gelmiş oldu.

Bu galibiyet ile 18 maçta Gaziantep FK galibiyet sayısını 7’ye çıkarttı. 4 maçtan beraberlik ile ayrılan Gaziantep FK 7 maçtan ise mağlubiyet ile ayrılmıştı. Bu galibiyet ile puanını 25’e çıkartan Gaziantep FK süper ligin 11. Sırasında yer alıyor. Alanyaspor ise geride kalan 18 maçta 8 galibiyet elde ederken 3 maçtan da beraberlik ile ayrılmıştı. Bu maç ile birlikte ise 7. Kez mağlubiyet almış oldu ve gösterdiği bu performans ile 27 puan elde etti. Alanyaspor topladığı puanlar ile ligin 7. Sırasında yer alıyor.

Gaziantep FK İç Sahada 23 Puan Topladı

Erol Bulut Yönetimindeki Gaziantep FK iç sahada henüz mağlubiyet almadı ve namağlup olarak süper ligin ilk yarısını iç sahada yenilgisiz tamamlamış oldu. Gaziantep FK bu galibiyet ile iç sahada çıkmış olduğu 9. İç saha maçında 7. Galibiyetini elde etti ve yalnızca 2 kez berabere kaldı ve 18 gol atarken yalnızca 7 gol yedi. 9 maçta 2,56 puan ortalaması elde etti.

Gaziantep FK bu maçta etkili bir savunma oyunu koyarken topunda hâkimi olmayı başardı. Rakip kalede etkili pozisyonlar yakalasa da gol atmakta zorlandı.

Oldukça baskılı ve oyunun hâkimi olarak sahada mücadele eden Erol Bulut’un öğrencilerinin sahadaki hırsı ve çalışkanlığı takdiri hak ederken bitiricilik ve son pas tercihlerinde daha dikkatli davranılsa daha rahat bir galibiyet elde edebilirdi.

Alanyaspor Deplasmanda Mağlup Oldu

Alanyasporüst üste 2. Kez mağlup olurken Bülent Korkmaz’ın gelişi ile birlikte yakalamış olduğu form ve başarıyı son haftalarda gösteremiyor ve sahada yeterince iyi performans sergileyemiyor.

Bülent Korkmaz’ın takımın başına geçmesile birlikte 1 tanesi Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere 16 maçta 8 galibiyet elde ederken 3 maç ise beraberlik ile sonuçlandı ve 5 maç ise mağlup oldu.

Alınan bu 5 mağlubiyetten 3 tanesi deplasman mücadelelerinde gelirken yalnızca 2 tanesi iç sahada geldi.