Gaziantep FK Kendi Sahasında Çaykur Rizespor’u Konuk Edecek

Gaziantep FK Kendi Sahasında Çaykur Rizespor’u Konuk Edecek

11 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Gaziantep FK, 11 Mayıs Salı günü kendi sahasında Çaykur Rizespor’u konuk edecek. İki takım arasındaki bu mücadele Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda ve saat 20:30’da başlayacak. Bu karşılaşmayı hakem Zorbay Küçük yönetecek. Hakem Zorbay Küçük’ün yardımcılıklarını ise Samet Çiçek ve Caner Özaral yapacak. Bu mücadele beIN CONNECT ekranından naklen olarak yayınlacak.

Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maçı konuk takım Çaykur Rizespor, 3 – 0’lık skorla kazanan taraf olmuştu. Bu maç öncesinde konuk takım Çaykur Rizespor, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 45 puan ile 12. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi Gaziantep FK ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 55 puan ile 8. Sırada yer alıyor.

Gaziantep FK ve Çaykur Rizespor’un Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında oynanacak olan maçta Gaziantep FK ile Çaykur Rizespor kozlarını paylaşacak. Konuk takım Çaykur Rizespor’un rakibi Gaziantep FK karşısında Gökan Akkan, Meriah, Talbi, Moroziuk, Melnjak, Dokovic, Abdullah Durak, Tunay Torun, Sabo, Samudio ve Skoda 11’i ile maça başlaması bekleniyor.

Öte yandan ev sahibi Gaziantep FK’nın konuk takım Çaykur Rizespor karşısında ise Günay Güvenç, Olkowski, Roderick, Djilobodjli, Oğuz Ceylan, Junior Morais, Rashid, Sousa, Jefferson, Maxim ve Dicko 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor. Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım Çaykur Rizespor, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 10 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Gaziantep FK ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 10 galibiyet, 6 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı.

Gaziantep FK ve Çaykur Rizespor’un Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Gaziantep FK ile Çaykur Rizespor karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım Çaykur Rizespor, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 1 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Gaziantep FK ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı.