Gaziantep FK ve Hatayspor Maçına Hazırlık Başladı

Milli ara dönüşü oynanacak 9. Hafta karşılaşmalarının kapanış mücadelerinden bir diğeri olan Gaziantep FK – Hatayspor karşılaşması saat 20:00’da Yeni Hatay Stadyumunda oynanacak.

Geçen sezonki kadrosundan birçok oyuncu kaybeden Ömer Erdoğan bu sezonda iyi oyunuyla takımını ligin üst sıralarında tutmayı başarıyor.

Deplasman Ekibi Gaziantep FK

Gaziantep FK sezon başında son olarak Fenerbahçe’yi çalıştırmış olan Erol Bulut takımın başına getirdi. Erol Bulut’un yönetiminde 8 maça çıkan Gaziantep FK inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor. Teknik direktör Erol Bulut’un öğrencileri oynadıkları 8 maçta 3 galibiyet aldı 3 kez de mağlup olarak sahadan ayrılan takım 2 kez de berabere kaldı.

Sezon başında 5’li savunma ile takımını sahaya süren Erol Bulut 3. Hafta sonrasında 5’li savunma anlayışından vazgeçti ve 4’lü savunmaya döndü.4’lü savunmaya dönülmesinin ardından oynadıkları 5 karşılaşmanın 3 ünü kazanan Gaziantep FK yalnızca 1 kez sahadan mağlup ayrıldı.

Gaziantep FK kendi evinde oynadığı maçlarda çok daha iyi oynuyor. Savunmada daha doğru oynayan Erol Bulut’un öğrencileri 4 maçta yalnızca kalesinde 1 gol gördü.

Deplasmanda sahaya çıktıkları maçlarda ise bunun tam zıttı bir performans sergileyen Gaziantep FK kalesinde 10 gol gördü ve sadece 3 gol atabildi ve hiç üç puan ile sahadan ayrılan taraf olmayı başaramadı. Erol Bulut’un öğrencileri bu döngüyü kırıp üç puan için sahaya çıkacaklar.

Ev Sahibi Hatayspor

Geçtiğimiz sezondan bu yana Hatayspor’un başında görev yapan genç ve başarılı teknik direktör belki de ligimizde elindeki kadroyla en iyi çıkaran teknik direktör olabilir.

Geçtiğimiz sezonu 61 puan ile 6. Sırada tamamlamayı başaran genç teknik direktör bu sezon kadrosunun daha da zayıflamasına rağmen çok iyi iş çıkarıyor.

Genç teknik direktör Ömer Erdoğanın oynattığı futbol’un hem göze iyi geliyor olması hem de takımını sonuca götürüyor olması onun adına iyi olmasının yanı sıra futbol severlerinde beğenisini topluyor.

Hücumda akıcı bir oyun planına sahip olan Ömer Erdoğan’ın takımı savunmada ise oldukça iyi bir görüntü çiziyor. Bu sezon çıktıkları 8 karşılaşmada 16 gol atan Hatayspor 6 kez de kalesinde gole engel olamadı. Ömer Erdoğan’ın öğrencileri 8 maçta 5 galibiyet alırken 1 maçta berabere kaldı ve 2 kez de puan alamadan sahadan ayrıldı.

İki Takım ile İlgili Notlar

23 kez karşı karşıya gelen 2 takım arasında Gaziantep FK 13 kez aldığı galibiyet ile rakibine üstünlük kurmuş durumda Hatayspor ise aralarındaki maçlarda 6 kez galibiyetle ayrıldı. Hatayspor’un evinde oynanan 13 karşılaşmada 5 kez ev sahibi kazanırken 8 kez de konuk ekip galip ayrıldı.

Bu sezon Hatayspor kendi evinde iyi bir grafik çizerken, Gaziantep FK ise deplasmanda puan almakta zorlanıyor.

Bu haftaya kadar en çok net gol pozisyonu yaratan ekip ise Hatayspor.

Gaziantep FK bu sezon üst üste iki maç kazanamadı.